eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nauczyciele z „jedynki” przystąpili do akcji protestacyjnej?

REKLAMA
zdjecie 8404
zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.comzdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com
REKLAMA
zdjecie 8404

Czy w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce trwa protest nauczycieli? Po świątecznej przerwie wiele zajęć jest przełożonych lub odwołanych, wprowadzono zastępstwa. Nauczyciele poszli na zwolnienia lekarskie. Na prośbę czytelników sprawdzamy, co dzieje się w „jedynce”.

„Czy w Szkole Podstawowej nr 1 nie ma przypadkiem jakiegoś strajku? Jest bardzo dużo zwolnień i odwołanych lekcji od środy po feriach świątecznych.” - alarmuje jeden z rodziców, którego dzieci uczęszczają do SP nr 1.

Sprawdziliśmy informacje naszego Czytelnika w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki. Z udostępnionych nam danych wynika, że w okresie od 2 do 4 stycznia 2019 roku na zwolnieniach lekarskich przebywało 20 nauczycieli z SP nr 1.

- Nikt nie zgłaszał informacji, że nieobecność spowodowana jest udziałem w akcji protestacyjnej/ Jednocześnie informujemy, że w szkole podjęto działania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, w tym zorganizowano zastępstwa za nieobecnych nauczycieli. – informuje Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Pod koniec grudnia w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o planowanym w najbliższym czasie proteście nauczycieli, którzy coraz głośniej domagają się podwyżek płac. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych oczekuje, że wynagrodzenie dla nauczycieli wzrośnie o 1000 zł (ze średniego poziomu wynoszącego obecnie około 2 500 zł do wysokości średnio 3 500 zł). Ministerstwo Edukacji proponuje podwyżki na poziomie 5%. ZNP i FZZ określają je jako symboliczne i grożą zaostrzeniem protestu.

Dziś rozpocząć miały się rozmowy z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych ze stroną rządową. Jeśli obie strony nie dogadają się, nauczyciele zapowiedzieli przystąpienie do sporu zbiorowego, będącego początkiem drogi do strajku generalnego. Mógłby on odbyć się w marcu. Będzie to oznaczało zamknięcie szkół i przedszkoli. Ostateczna decyzja co do zaostrzenia protestu ma zapaść ma 10 stycznia.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×