eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pracownicy ostrołęckich zakładów Xella domagają się podwyżek. Trwa akcja protestacyjna [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3514
REKLAMA
zdjecie 3514

W ostrołęckich zakładach produkcyjnych Xella Polska trwa akcja protestacyjna. Pracownicy domagają się podwyżek płac.

 
Protestujący pracownicy Xella Polska zarzucają m.in. swojemu pracodawcy, że zatrudnia nowych pracowników na lepszych warunkach płacowych niż osoby pracujące po kilkanaście lat. Poniżej publikujemy oświadczenie zarządu spółki.
 
„Obecna sytuacja na rynku pracy jest wyzwaniem dla pracodawców, którzy borykają się z problem pozyskiwania nowych pracowników. Zarząd Xella Polska uwzględnił te trendy już na przełomie sierpnia i września tego roku podczas opracowania budżetu spółki na 2018 rok, co znalazło swoje odzwierciedlenie w założonych od nowego roku podwyżkach płac w pionie produkcji, obejmujących pracowników wszystkich zakładów Xella Polska, w tym zakładu Ytong w Ostrołęce. Pierwotnie podwyżki miały być wprowadzone w życie z dniem 1 stycznia 2018 roku. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom pracowników, zarząd postanowił przyspieszyć realizację tego planu, dzięki czemu pion produkcji otrzyma wyższe płace już od 1 grudnia bieżącego roku.
 
Zarząd Xella Polska w pełni uznaje urealnienie płac za konieczne. Niemniej jednak, mając na uwadze sytuację finansową spółki i jej pozycję na rynku musi zadbać o to, aby wprowadzane zmiany nie wpłynęły negatywnie na konkurencyjność przedsiębiorstwa i nie zagroziły utratą klientów oraz umożliwiły kontynuację wdrożenia programu inwestycyjnego, dotyczącego poprawy warunków oraz bezpieczeństwa pracy. Założone podwyżki płac w Xella Polska przekroczą znacząco poziom inflacji w 2017 roku, będą też wyższe niż średnie podwyżki w przedsiębiorstwach w branży produkcji materiałów budowlanych.
 
Jednocześnie stanowczo dementujemy informację jakoby Xella Polska faworyzowała nowych pracowników. Zarząd Xella Polska oświadcza, że nowo zatrudnieni, którzy nigdy wcześniej nie pracowali w zakładzie w Ostrołęce, nie otrzymują wyższych stawek godzinowych od osób o takich samych kwalifikacjach, już pracujących w zakładzie. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy pomiędzy Zarządem Xella Polska a przedstawicielami pracowników zakładu w Ostrołęce. Wierzymy, że na drodze otwartego dialogu dojdziemy do porozumienia stron.”
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×