eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nietypowa akcja w ostrołęckim sądzie. Oskarżony tego się nie spodziewał [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Białystokfot. KWP Białystok
REKLAMA

36-letni mieszkaniec Białegostoku przyjechał do sądu do Ostrołęki po to, by odpowiadać z wolnej stopy jako oskarżony. Wychodził... w kajdankach - na terenie sądu został bowiem zatrzymany jako podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Został tymczasowo aresztowany i grozi mu do 15 lat więzienia.

Zatrzymanie w ostrołęckim sądzie. Przyjechał zeznawać, wyszedł w kajdankach

W minioną środę w Ostrołęce odbywała się rozprawa, w której oskarżonym był 36-latek z Białegostoku. Mężczyzna dotarł do sądu, by zeznawać z wolnej stopy. Ale jego status szybko się zmienił: policjanci w budynku sądu zatrzymali mężczyznę do innej sprawy - dotyczącej pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w połowie sierpnia w rejonie ulicy Kluka w Białymstoku.

42-latek skatowany na ulicy. Sprawcy nie mieli litości

Wówczas nie udało się ustalić, kto skatował 42-latka. Sprawę jego śmierci funkcjonariusze starali się jednak rozwikłać, a ich wysiłki przyniosły efekt. Oprócz 36-latka, który z ostrołęckiego sądu wyszedł w kajdankach, zatrzymano jeszcze dwóch innych mężczyzn: już na terenie Białegostoku.

- Wszyscy zatrzymani mężczyźni znani byli wcześniej mundurowym, gdyż przewijali się w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych. Jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, 42-latek został zaatakowany przez oprawców i stracił przytomność. Całe zajście było najprawdopodobniej efektem porachunków między mężczyznami. W trakcie napaści sprawcy zadawali uderzenia swojej ofierze między innymi młotkiem, doprowadzając do śmierci białostoczanina - informuje podlaska policja.

Zatrzymanym grozi 15 lat więzienia

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w bójce lub pobiciu, której następstwem była śmierć. Sąd po zapoznaniu się z materiałami, przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu. Cała trójka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
fot. KWP Białystokfot. KWP Białystok
fot. KWP Białystokfot. KWP Białystok

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×