eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nieodpowiedzialność i brawura zakończona utratą prawa jazdy

REKLAMA
zdjecie 1434
zdjecie 1434
REKLAMA

Trzech nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Wszyscy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkości w obszarze zabudowanym.

Na drodze nie ma miejsca na nieodpowiedzialność i brawurę - przekonało się o tym wczoraj trzech młodych kierowców, którzy za swoją ,,jazdę” już stracili prawa jazdy. Informujemy, że ostrołęccy policjanci w dalszym ciągu z całą stanowczością wyciągali konsekwencje w stosunku do piratów drogowych. Przypominamy - nadmierna prędkość - to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Tylko wczoraj funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Do wykroczeń doszło w miejscowości Borowce ( kierujący 26 – letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego oraz 19 –-letni mieszkaniec powiatu makowskiego) oraz w Ostrołęce na ul. F. Nila, gdzie na dystansie kilkuset metrów znajdują się 3 oznakowane przejścia dla pieszych. W tym przypadku ,,szybkim” kierowcą okazał się 24 - letni ostrołęczanin.

Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie. W związku z popełnionymi wykroczeniami wszystkim kierowcom zostały zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy! Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

- podkom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×