eOstroleka.pl
Region,

Nieporozumienia w PSL. Augustyniak będzie kuszony przez PiS? "Jest pewna różnica zdań"

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
REKLAMA
Czy Mirosław Augustyniak przejdzie z PSL do PiS? Takie głosy pojawiły się dziś w mediach i w końcu głos zabrał sam polityk. Jak twierdzi, nie zamierza tak robić, ale nie ukrywa też, że między nim a władzami PSL doszło do nieporozumień.
 
Augustyniak jest radnym sejmiku województwa mazowieckiego, pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Jest aktywnym samorządowcem, działającym m.in. na terenie naszego miasta i powiatu. Od wielu lat jest działaczem PSL.
 
Stosunki Mirosława Augustyniaka z Polskim Stronnictwem Ludowym wyraźnie ochłodziły się w tym roku. Radny sejmiku województwa mazowieckiego zrezygnował ze startu do Sejmu, gdyż - jak sam mówił - nie dostał obiecanej "jedynki" na liście wyborczej. Dziś pojawiły się głosy, że może przejść do PiS, co w praktyce mogłoby oznaczać... utratę większości przez koalicję KO-PSL w sejmiku województwa mazowieckiego. Augustyniak dolał oliwy do ognia i podczas dzisiejszej sesji sejmiku zmienił swoje miejsce, nie usiadł koło radnych z PSL.
 
Sprawę nieporozumień w PSL opisuje dziś portal Niezalezna.pl.
 
- Jest pewna różnica zdań między nami i ona musi być wyjaśniona, a ja przecież żadnych deklaracji nie złożyłem - powiedział Augustyniak, zaprzeczając, że chce przejść z PSL do PiS.
 
Podkreślił jednocześnie, że mówi głośne "nie" na pewne standardy w PSL i czeka na reakcję kolegów z partii. Na pozytywne zakończenie spraw dał partyjnym kolegom czas do najbliższej sesji sejmiku, czyli pierwszej w 2020 roku. Jak zaznaczył, przeprowadził rozmowę z marszałkiem Adamem Struzikiem - "twardą" i "nieprzyjemną dla obu stron".
 
Jednocześnie dość ciepło wyraził się o radnych PiS. - Proszę nie oceniać radnych PiS-u, że to są ludzie, którzy są kupcami i chcą coś utargować. To są bardzo rozsądni ludzie, którzy mają też swoje dobre pomysły. Wydaje mi się, że pokazałem, że potrafię twardo walczyć o pewne rzeczy i że z każdym potrafię rozmawiać - powiedział.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×