zdjecie 8434
zdjecie 8434
2016-07-08T17:03:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Nowa metoda oszustów "na szklankę wody"

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

80-latka została okradziona przez nieznaną jej kobietę. Weszła do domu i prosząc o szklankę wody.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w jednym z bloków na terenie Łomży. Do niezamkniętego mieszkania 80-latki weszła nieznana jej kobieta, która po krótkiej rozmowie poprosiła o  wodę do picia.  Gdy starsza pani poszła do kuchni, oszustka z szuflady w pokoju wyciągnęła znajdujące się tam pieniądze i uciekła. Pokrzywdzona gdy tylko zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa natychmiast powiadomiła Policję.

Policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do obcych osób, pukających do naszych drzwi!

Opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. Jednak wspólnym elementem ich działania jest wytypowanie na przyszłe ofiary najczęściej starszych i mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania i odwrócenie uwagi. Zawsze zaczyna się od rozmowy. Pretekstem do wejścia do domu jest z reguły oferowanie różnych produktów i usług, czy też podszywanie się pod pracowników administracji chcących np. pobrać wymiary okien pod ich wymianę. Bardzo często, gdy jedna osoba ze złodziejskiej szajki oferuje do sprzedaży jakiś drobiazg, druga wchodzi do mieszkania w poszukiwaniu pieniędzy, czy biżuterii. W takich właśnie przypadkach, osoby starsze tracą oszczędności, nawet całego życia.

Policjanci przypominają!

Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób. Zamykajmy zawsze drzwi i pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do domu osób oferujących do sprzedaży produkty w atrakcyjnej cenie, czy też inne okazyjne promocje. Od każdej osoby podającej się za pracownika jakiejkolwiek instytucji mamy prawo żądać okazania dokumentów to potwierdzających w postaci identyfikatorów, czy legitymacji. Gdy tylko spotkamy się z jakąkolwiek odmową zakończmy natychmiast rozmowę.

Źródło: podlaska.policja.gov.pl
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×