2016-07-08T17:03:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Nowa metoda oszustów "na szklankę wody"

REKLAMA
zdjecie 7526
zdjecie 7526
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

80-latka została okradziona przez nieznaną jej kobietę. Weszła do domu i prosząc o szklankę wody.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano w jednym z bloków na terenie Łomży. Do niezamkniętego mieszkania 80-latki weszła nieznana jej kobieta, która po krótkiej rozmowie poprosiła o  wodę do picia.  Gdy starsza pani poszła do kuchni, oszustka z szuflady w pokoju wyciągnęła znajdujące się tam pieniądze i uciekła. Pokrzywdzona gdy tylko zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa natychmiast powiadomiła Policję.

Policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do obcych osób, pukających do naszych drzwi!

Opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. Jednak wspólnym elementem ich działania jest wytypowanie na przyszłe ofiary najczęściej starszych i mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania i odwrócenie uwagi. Zawsze zaczyna się od rozmowy. Pretekstem do wejścia do domu jest z reguły oferowanie różnych produktów i usług, czy też podszywanie się pod pracowników administracji chcących np. pobrać wymiary okien pod ich wymianę. Bardzo często, gdy jedna osoba ze złodziejskiej szajki oferuje do sprzedaży jakiś drobiazg, druga wchodzi do mieszkania w poszukiwaniu pieniędzy, czy biżuterii. W takich właśnie przypadkach, osoby starsze tracą oszczędności, nawet całego życia.

Policjanci przypominają!

Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób. Zamykajmy zawsze drzwi i pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do domu osób oferujących do sprzedaży produkty w atrakcyjnej cenie, czy też inne okazyjne promocje. Od każdej osoby podającej się za pracownika jakiejkolwiek instytucji mamy prawo żądać okazania dokumentów to potwierdzających w postaci identyfikatorów, czy legitymacji. Gdy tylko spotkamy się z jakąkolwiek odmową zakończmy natychmiast rozmowę.

Źródło: podlaska.policja.gov.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×