eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O bezpieczeństwie, oszustach i kieszonkowcach z ostrołęckimi seniorami [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Szeroko pojęte bezpieczeństwo seniorów, metody oszustw „na wnuczka”, „na inkasenta”, „na policjanta” i sposoby działania kieszonkowców – to główne tematy wczorajszej debaty społecznej z udziałem policji i środowisk reprezentowanych przez seniorów. Debata odbyła się w sali kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Inicjatorem debaty był Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Rafał Kubicki. Głównym tematem było bezpieczeństwo osób starszych na terenie miasta Ostrołęka. Komendant Kubicki poruszył zagadnienia dotyczące tworzenia krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa i jej głównych celów. Podkreślił, że dużą rolę przy tworzeniu nowego narzędzia w pracy policjantów odgrywają konsultacje realizowane od początku roku również na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

- Podczas kolejnej części debaty policjanci omówili główne metody działania sprawców. Zwrócili uwagę na zastosowaną w ostatnich tygodniach metodę ,,na inkasenta”. Odniesiono się także do metody ,,na policjanta” oraz metody działania kieszonkowców. Wśród pytań zadawanych przez seniorów, znaczna część związana była z oszustwami i zachowaniem się w sytuacji wystąpienie zagrożenia – mówi podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

To nie pierwsze spotkanie ostrołęckich policjantów z seniorami. Pod koniec roku 2015 w Ostrołęce odbyła się Mazowiecka Akademia Seniora. Wczoraj w spotkaniu udział wzięło ponad 80 osób. Seniorzy reprezentowani byli m.in. przez Ostrołęcką Radę Seniorów, Ostrołęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dzienny Dom Pobytu Seniora u Św. Antoniego oraz Kluby Seniora.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20 dk21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×