2016-02-24T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

O bezpieczeństwie z mieszkańcami gminy Rzekuń [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Za nami kolejna z cyklu debat społecznych o bezpieczeństwie na terenie powiatu ostrołęckiego. Tym razem spotkanie zainicjowane przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce odbyło się w Rzekuniu. Wzięło w nim udział około 100 mieszkańców gminy.

Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców gminy odbyła się w Gimnazjum w Rzekuniu. Dla lokalnej społeczności było to pierwsze w historii tego typu spotkanie. Wzięła w nim udział liczna, około 100 osobowa grupa mieszkańców zainteresowanych tematem. Debata rozpoczęta została przez gospodarza gminy w tym przypadku Wójta Stanisława Godziny. Następnie Komendant Miejski Policji w Ostrołęce przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy odnosząc się do efektów pracy ostrołęckich policjantów.

- Podkreślić należy udział dzielnicowych z rewirów znajdujących się na terenie gminy asp.szt. Stanisława Oleksiaka oraz st.asp. Sławomira Bączkowskiego. Komendant na zakończenie przygotowanej prezentacji przedstawił sztandarowy projekt policji na nadchodzące lata, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak sam podkreślił każdy z mieszkańców będzie mógł wnieść swój własny wkład w jej powstanie – mówi podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Następny etapem debaty był dyskusja, która stanowiła główną część spotkania. Tym razem przy stole prezydialnym oprócz wójta oraz szefa ostrołęckiej policji zasiedli Wicestarosta Ostrołęcki Krzysztof Parzychowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce st.bryg. Jarosław Wilga, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Zdzisław Gadomski oraz Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Przytułach Starych ppłk Tomasz Dąbrowski.

- Podobnie jak to było podczas wcześniejszych debat duża część pytań dotyczyła ruchu drogowego. Podkreślić jednak należy, ze szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu w rejonach szkół w Borawym, Ołdakach czy samym Rzekuniu. Padły też wnioski związane o wprowadzenie stref ruchu na poszczególnych ulicach Rzekunia. Warto jednak podkreślić wnioski kierowane do ogółu, a związane z kulturą jazdy, która zdecydowanie poprawiłaby bezpieczeństwo na drodze. Wnioski te były kierowane przez uczestników debaty – mówi podkom. Marczak.

Wśród szeroko rozumianego bezpieczeństwa uczestnicy debaty kierowali pytania dotyczące także cyberprzestępczości, hejtu, zaśmiecania lasów. Podczas debaty uczestnicy wypełnili anonimowe ankiety. Zostano one teraz przeanalizowane przez policjantów.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 24  25  26  27  28  29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11  12  13  14 15
16  17  18 19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń