2016-04-08T13:53:11+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poprosiła o pomoc a następnie okradła mieszkanie

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Nietypowa kradzież w centrum Ostrołęki. Do mieszkania w centrum miasta zapukała cyganka i poprosiła o stare i nieużywane ubrania. Gdy domownicy szukali ciuchów, kobieta ukradła im kopertę ze znaczną sumą pieniędzy.

Do tej nietypowej kradzieży doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań w centrum Ostrołęki. Poproszeni o przekazanie starych i nieużywanych ubrań domownicy nie zauważyli, że z ich mieszkania cyganka ukradła kopertę ze znaczą sumą pieniędzy.

- Od wielu lat co chwila za pośrednictwem mediów dowiadujemy się o coraz to nowszych metodach stosowanych przez sprawców przestępstw. Do tych najbardziej popularnych zaliczyć możemy metody na wnuczka, policjanta, inkasenta. Jednak w dalszym ciągu oszuści swoje działanie opierają na dwóch filarach. Pierwszy to super okazja drugi to współczucie. Super okazja dotyczy szybkiego zysku. Sprawcy prezentują sposób dzięki któremu przy „małym wkładzie” uzyskamy olbrzymi dochód. Ten „mały wkład” to najczęściej kilka tysięcy złotych, które dla pokrzywdzonych wydają się niczym w porównaniu z tym co mogą zdobyć. Tu wymienić należy chociażby szybką wymianę obcej waluty na złotówki bo akurat bankomat czy kantor są już zamknięty, a złotówka potrzebna jest od zaraz. Współczucie jest drugim polem działania sprawców. Niestety w tym przypadku pokrzywdzony kieruje się chęcią pomocy drugiemu człowiekowi. Na ulicy, w bloku, mieszkaniu czy w końcu domu spotykamy osobę, która potrzebuje pomocy. Związana może być ona z chorobą kogoś bliskiego np. dziecka, wypadkiem, głodem czy biedą. Możemy zostać poproszeni o pomoc. Zapraszanie do własnego domu czy mieszkania jest początkiem problemu. Oszustka bądź oszust robią się spragnieni, bądź robi im się źle i proszą o szklankę wody. Gdy idziemy z nimi do łazienki bądź kuchni w tym czasie do mieszkania najczęściej wchodzą kolejni sprawcy. Gdy my jesteśmy zajęci pomocą, nasz dom jest plądrowany. Niestety to właśnie drugą z metod w przedwczoraj zastosowano w centrum Ostrołęki. Do jednego z mieszkań weszła kobieta narodowości romskiej i poprosiła o stare ubrania. Niestety wykorzystując nieuwagę domowników skradziono kopertę ze znaczną sumą pieniędzy – poinformował nas podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń