zdjecie 907
zdjecie 907
2016-04-08T13:53:11+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poprosiła o pomoc a następnie okradła mieszkanie

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Nietypowa kradzież w centrum Ostrołęki. Do mieszkania w centrum miasta zapukała cyganka i poprosiła o stare i nieużywane ubrania. Gdy domownicy szukali ciuchów, kobieta ukradła im kopertę ze znaczną sumą pieniędzy.

Do tej nietypowej kradzieży doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań w centrum Ostrołęki. Poproszeni o przekazanie starych i nieużywanych ubrań domownicy nie zauważyli, że z ich mieszkania cyganka ukradła kopertę ze znaczą sumą pieniędzy.

- Od wielu lat co chwila za pośrednictwem mediów dowiadujemy się o coraz to nowszych metodach stosowanych przez sprawców przestępstw. Do tych najbardziej popularnych zaliczyć możemy metody na wnuczka, policjanta, inkasenta. Jednak w dalszym ciągu oszuści swoje działanie opierają na dwóch filarach. Pierwszy to super okazja drugi to współczucie. Super okazja dotyczy szybkiego zysku. Sprawcy prezentują sposób dzięki któremu przy „małym wkładzie” uzyskamy olbrzymi dochód. Ten „mały wkład” to najczęściej kilka tysięcy złotych, które dla pokrzywdzonych wydają się niczym w porównaniu z tym co mogą zdobyć. Tu wymienić należy chociażby szybką wymianę obcej waluty na złotówki bo akurat bankomat czy kantor są już zamknięty, a złotówka potrzebna jest od zaraz. Współczucie jest drugim polem działania sprawców. Niestety w tym przypadku pokrzywdzony kieruje się chęcią pomocy drugiemu człowiekowi. Na ulicy, w bloku, mieszkaniu czy w końcu domu spotykamy osobę, która potrzebuje pomocy. Związana może być ona z chorobą kogoś bliskiego np. dziecka, wypadkiem, głodem czy biedą. Możemy zostać poproszeni o pomoc. Zapraszanie do własnego domu czy mieszkania jest początkiem problemu. Oszustka bądź oszust robią się spragnieni, bądź robi im się źle i proszą o szklankę wody. Gdy idziemy z nimi do łazienki bądź kuchni w tym czasie do mieszkania najczęściej wchodzą kolejni sprawcy. Gdy my jesteśmy zajęci pomocą, nasz dom jest plądrowany. Niestety to właśnie drugą z metod w przedwczoraj zastosowano w centrum Ostrołęki. Do jednego z mieszkań weszła kobieta narodowości romskiej i poprosiła o stare ubrania. Niestety wykorzystując nieuwagę domowników skradziono kopertę ze znaczną sumą pieniędzy – poinformował nas podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×