eOstroleka.pl
Polska,

Nowicka przegrała z Najfeld: Wyrok jest prawomocny

REKLAMA
zdjecie 9753
zdjecie 9753
fot. sxc.hu fot. sxc.hu
REKLAMA
zdjecie 9753
Sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok uniewinniający w procesie karnym wytoczonym przeciwko Joannie Najfeld przez Wandę Nowicką, posłankę Ruchu Palikota. Decyzja sądu jest prawomocna.

Nowicka domagała się skazania Najfeld za słowa wypowiedziane 13 lutego 2004 roku w TVN24, kiedy to powiedziała, że Nowicka znajduje się na liście płac przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego.

Proces toczył się ponad dwa lata. We wrześniu ubiegłego roku sąd pierwszej instancji uniewinnił Najfeld, ale orzeczenie zaskarżyła Nowicka. W poniedziałek sąd utrzymał w mocy wyrok korzystny dla Najfeld.

- Nie ulega jednak wątpliwości, że sam wyrok potwierdza, iż moja wypowiedź, że Wanda Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjno-antykoncepcyjnego była prawdziwa, a zarzucanie mi nieprawdy było tylko taktycznym wybiegiem polityków popierających przemysł aborcyjny, mającym na celu wyeliminowanie mnie z debaty publicznej i zastraszenie innych niezależnych publicystów - mówiła po wygranym we wrześniu procesie Najfeld na łamach portalu mamproces.pl.


[źródło: Niezależna.pl / mamproces.pl]
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17 dk18 dk19 dk20
 21  22  23 dk24 dk25 dk26 dk27
 28 dk29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×