2017-01-26T14:07:16+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O ratownikach wolontariuszach i „Nadziei” dla zaginionych w Kurierze Mazowieckim [WIDEO]

REKLAMA
fot. kadr z porgramu
REKLAMA
1
0
0

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Łomży wspierają policję i ratowników ze straży pożarnej w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych. Takie wsparcie ze strony członków stowarzyszenia jest nieocenione w przypadku gdy przy poszukiwaniu liczy się każda sekunda.

Obszerny materiał o wolontariuszach działających w Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie „Nadzieja” zobaczyć można w jednym z ostatnich wydań Kuriera Mazowieckiego, programu emitowanego na antenie TVP 3.

Wolontariusze ramię w ramię z policjantami i ratownikami PSP prowadzić będą akcje poszukiwawcze osób zaginionych. Tylko w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim rok w rok dochodzi do kilkudziesięciu przypadków zaginięcia osób w różnym wieku. Bardzo często w akcjach poszukiwawczych liczy się każda sekunda. Zwykle do przeszukania są ogromne powierzchnie, konieczne jest zaangażowanie ogromnej ilości sił i środków. W takich przypadkach nieoceniona staje się pomoc odpowiednio przygotowanych na podobne akcje wolontariuszy.

Współpraca „Nadziei” z mazowiecką policją możliwa jest dzięki podpisanemu na początku stycznia porozumieniu. Na mocy zawartego porozumienia, aby jak najszybciej odnajdywać osoby zaginione ostrołęccy mundurowi będą wspierani przez Grupę Ratowniczą ze Stowarzyszenia „Nadzieja” z Łomży. Grupa zrzesza wolontariuszy - ratowników medycznych i pierwszej pomocy, którzy wyposażeni w nowoczesny sprzęt do poszukiwań oraz specjalistyczne środki transportu będą nieśli wspólnie z policjantami pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Materiał wideo o wolontariuszach z Grupy Ratowniczej ze SPR Nadzieja zobaczyć można w poniedziałkowym wydaniu Kuriera Mazowieckiego

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń