eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O remoncie mostu, elektrowni, zmianach klimatycznych i „Krainie Odkrywców” podczas sesji Rady Miasta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Zmiany klimatyczne w Ostrołęce i regionie, nowa elektrownia, remont „starego mostu”, „Kraina Odkrywców”, sprawozdanie z działalności straży miejskiej – to najważniejsze tematy poruszone podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.

XLVII sesja Rady Miasta odbyła się w czwartek, 25 maja. W porządku obrad znalazły się m.in. projekty uchwał w sprawie przystąpienia do opracowania i wdrożenia „Strategii adaptacji do zmian klimatu dla Ostrołęki”. W punkcie tym radni podjęli dyskusję na temat wpływu budowy nowej elektrowni na środowisko naturalne i klimat w Ostrołęce i regionie. Zdaniem części radnych, tak duża inwestycja nie może pozostać bez znaczenia na zmiany klimatyczne oraz lokalny ekosystem. Także prezydent Janusz Kotowski przyznał, że wpływ na środowisko w regionie z całą pewnością będzie, jednak nie powinien on być uciążliwy i istotnie odczuwalny. Wśród obaw poruszanych przez radnych znalazły się m.in. kwestie związane tak z pracami przy budowie elektrowni jak i z jej późniejszym funkcjonowaniem. Ostatecznie jednak, podczas głosowania radni jednogłośnie opowiedzieli się za projektem uchwały.

Ponadto podczas sesji samorząd miasta przyjął projekt uchwały dotyczący nadania imienia Przedszkolu Miejskiemu nr 16. Placówka nosić będzie nazwę „Krainy Odkrywców”.

W trakcie obrad radni między innymi wprowadzili do budżetu miasta rządową dotację na remont mostu na Narwi.  Prezydent zapoznał samorząd ze stanem przygotowań do tej inwestycji. Janusz Kotowski powiedział, że konstrukcja stalowa mostu, który będzie przeprawą tymczasową zostanie użyczona Ostrołęce bezpłatnie i zmontowana przez wojsko w październiku. Pozwoli to miastu zaoszczędzić około czterech milionów złotych.  Do tego czasu zostaną zakończone procedury przetargowe oraz wybudowane przyczółki oraz zjazdy po obu stronach rzeki. Miasto otrzyma też pomoc finansową ze strony spółki Energa SA na przebudowę starego mostu. Radni jednomyślnie zatwierdzili zmiany w budżecie związane z inwestycją mostową.

Poza tym na dzisiejszym posiedzeniu podjęli też uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu „Wypychy” w Ostrołęce, udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Ostrołęckiemu i  Gminie Olszewo-Borki na dofinansowanie realizacji zadania majątkowego (na zasadzie wzajemności i współpracy przy inwestycjach drogowych) oraz  rozpatrzyli sprawozdanie Straży Miejskiej Ostrołęki z zakresu realizacji zadań ustawowych za rok 2016.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×