2017-05-25T15:27:37+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O remoncie mostu, elektrowni, zmianach klimatycznych i „Krainie Odkrywców” podczas sesji Rady Miasta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
5
0
1

Zmiany klimatyczne w Ostrołęce i regionie, nowa elektrownia, remont „starego mostu”, „Kraina Odkrywców”, sprawozdanie z działalności straży miejskiej – to najważniejsze tematy poruszone podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta.

XLVII sesja Rady Miasta odbyła się w czwartek, 25 maja. W porządku obrad znalazły się m.in. projekty uchwał w sprawie przystąpienia do opracowania i wdrożenia „Strategii adaptacji do zmian klimatu dla Ostrołęki”. W punkcie tym radni podjęli dyskusję na temat wpływu budowy nowej elektrowni na środowisko naturalne i klimat w Ostrołęce i regionie. Zdaniem części radnych, tak duża inwestycja nie może pozostać bez znaczenia na zmiany klimatyczne oraz lokalny ekosystem. Także prezydent Janusz Kotowski przyznał, że wpływ na środowisko w regionie z całą pewnością będzie, jednak nie powinien on być uciążliwy i istotnie odczuwalny. Wśród obaw poruszanych przez radnych znalazły się m.in. kwestie związane tak z pracami przy budowie elektrowni jak i z jej późniejszym funkcjonowaniem. Ostatecznie jednak, podczas głosowania radni jednogłośnie opowiedzieli się za projektem uchwały.

Ponadto podczas sesji samorząd miasta przyjął projekt uchwały dotyczący nadania imienia Przedszkolu Miejskiemu nr 16. Placówka nosić będzie nazwę „Krainy Odkrywców”.

W trakcie obrad radni między innymi wprowadzili do budżetu miasta rządową dotację na remont mostu na Narwi.  Prezydent zapoznał samorząd ze stanem przygotowań do tej inwestycji. Janusz Kotowski powiedział, że konstrukcja stalowa mostu, który będzie przeprawą tymczasową zostanie użyczona Ostrołęce bezpłatnie i zmontowana przez wojsko w październiku. Pozwoli to miastu zaoszczędzić około czterech milionów złotych.  Do tego czasu zostaną zakończone procedury przetargowe oraz wybudowane przyczółki oraz zjazdy po obu stronach rzeki. Miasto otrzyma też pomoc finansową ze strony spółki Energa SA na przebudowę starego mostu. Radni jednomyślnie zatwierdzili zmiany w budżecie związane z inwestycją mostową.

Poza tym na dzisiejszym posiedzeniu podjęli też uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu „Wypychy” w Ostrołęce, udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Ostrołęckiemu i  Gminie Olszewo-Borki na dofinansowanie realizacji zadania majątkowego (na zasadzie wzajemności i współpracy przy inwestycjach drogowych) oraz  rozpatrzyli sprawozdanie Straży Miejskiej Ostrołęki z zakresu realizacji zadań ustawowych za rok 2016.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc , 19:45 25-05-2017,   -
most zaczną budować w pażdzierniuku ale wątpie w to bo będzie albo za wysoki stan wód albo bedzie za zimno ...
Miasto nic nieoszczędzi na tej przeprawie bo będą koszty dodatkowe za które miasto ędzie musiało zapłacić
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń