eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Odurzeni narkotykami uciekali przed policją. Pasażer umazany amfetaminą, w kieszeni kierowcy marihuana [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. KMP w Łomżyfot. KMP w Łomży
REKLAMA

Zaczęło się od niepozornej próby kontroli auta jadącego bez świateł mijania a skończyło się na pościgu za trzema osobami odurzonymi narkotykami. Pasażer miał na twarzy ślady po amfetaminie. W białym proszku umazane było też wnętrze auta.

 Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, po godzinie 19:00 na lokalnej drodze w pobliżu Miastkowa. Policjanci z posterunku w Śniadowie próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli auto poruszające się bez świateł mijania. Kierowca zignorował wydawane przez funkcjonariuszy polecenia do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać.

 W pewnym momencie audi skręciło w polną drogę. Po około 5 minutach funkcjonariuszom udało się zatrzymać pojazd. Za kierownicą siedział 32-latek, który przewoził 35-latka i 26-latkę. Szybko wyszedł na jaw powód niezatrzymania się do kontroli. Funkcjonariusze zauważyli biały proszek na twarzy pasażera. Substancja była też rozsypana na fotelach z przodu jak i z tyłu pojazdu. Wszystko wskazywało na to, że mogli oni zażywać środki odurzające.

- informuje oficer prasowy łomżyńskiej policji.

 Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wstępne badanie narkotesterem kierowcy wykazało, że jest on pod wpływem amfetaminy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Ponadto w kieszeni jego spodni znaleziono przezroczystą torebkę z zawartością suszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również przezroczystą torebkę z białym proszkiem, którą znaleźli na przednim fotelu pasażera. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że znalezione substancje to marihuana oraz amfetamina. Kierowca jak i pasażerowie zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia kierowca usłyszał zarzut niezatrzymania do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających.

 Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających do lat 3.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×