zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2018-08-23T11:53:20+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ogólnopolskie media o ostrołęckim dworcu. Pazerność czy atak na księży?

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
1
27

Sprawa wycofania się firmy Polonus z administrowania dworcem PKS w Ostrołęce zelektryzowała media w całej Polsce. Ogólnopolskie portale internetowe i telewizje podają informacje z różnych punktów widzenia. Temat Polonusa, dworca PKS i łomżyńskiej kurii pojawia się w wielu serwisach informacyjnych.

Sprawą zajął się portal Onet.pl. W artykule "Zamkną dworzec autobusowy, bo księża podwyższyli opłaty za dzierżawę terenu" czytamy, że "jak nie wiadomo o co chodzi...":

Formalnie to teren należący do parafii poklasztornej w Ostrołęce. Dlaczego nie doszło do porozumienia między kurią a przewoźnikiem? Wedle starego przysłowia "jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze". Z nieoficjalnych, ale potwierdzonych przez nas w kilku źródłach informacji wynika, że księża znacznie podwyższyli opłaty za dzierżawę terenu.

"Fakt" dodaje inną niewiadomą. Chodzi o dzieci, które niedługo rozpoczną rok szkolny. Czytamy o tym w artykule "Księża podnieśli opłaty - zniknie dworzec".

Na razie nie wiadomo, jak sytuacja wpłynie na dzieci, które dojeżdżają z mniejszych miejscowości do szkół w Ostrołęce. Rok szkolny zaczyna się już niedługo.

"Gazeta Wyborcza" wypowiada się w podobnym tonie. Gmina straci dworzec PKS w Ostrołęce? Kuria chce zbyt wysokich opłat za teren " - czytamy.

Z kolei zupełnie inaczej sprawę przedstawia portal niezalezna.pl. "Media brutalnie zaatakowały księży. Prawda okazała się zupełnie inna!" - tak brzmi tytuł artykułu, w którym czytamy o medialnej nagonce na duchownych. Znajdziemy tam też fragment artykułu dotyczący jednego z ostrołęckich radnych.

Jak się dowiedzieliśmy, w tej sprawie dziś w Ostrołęce przebywała ekipa telewizyjna TVN 24. Sprawa nabiera krajowego rozgłosu, a skoro jest już rozgłos - mogłoby się to przyczynić do naprawy tej patowej sytuacji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×