eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki: Dwa wysokie urzędnicze stanowiska, dwie pensje i jedna osoba

REKLAMA
zdjecie 9752
Aneta Gutowska-Grucelska, druga od lewej, fot. eOstrołęka.plAneta Gutowska-Grucelska, druga od lewej, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Sekretarz gminy Olszewo-Borki i pełniący obowiązki dyrektora Przedszkola Samorządowego w Olszewo-Borkach to jedna i ta sama osoba. Jest nią Aneta Gutowska-Grucelska.

Z dniem 1 września 2015 roku wójt gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk, stosownym zarządzeniem powierzył obowiązki dyrektora Przedszkola Samorządowego Anecie Gutowskiej-Grucelskiej, pracującej nieprzerwanie od 2006 roku na stanowisku sekretarza gminy. Jak się okazuje, obie te funkcje sprawuje ona jednocześnie, pobierając za każde z nich odpowiednie wynagrodzenia.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy wójta gminy Krzysztofa Szewczyka. Spytaliśmy m.in. o to, czy wykonywane przez Gutowską-Grucelską obowiązki sekretarza i dyrektora nie kolidują ze sobą, czy jest to zgodne z ustawą o samorządzie, jaka jest wysokość pobieranych przez nią wynagrodzeń.

Z lakonicznej odpowiedzi udzielonej nam w trybie dostępu do informacji publicznej, wynika, że wójt Szewczyk nie widzi nic złego w tym, że jego podwładna jednocześnie pracuje na dwóch kierowniczych stanowiskach samorządowych. Jego zdaniem jest to zgodne z ustawą o samorządzie. Wątpliwości wójta nie budzi także najwidoczniej to, iż Gutowska-Grucelska za obie te funkcje otrzymuje wynagrodzenia.

Według oświadczenia majątkowego za okres od 1 stycznia do 31 sierpnia 2015, z tytułu umowy o pracę w charakterze sekretarza gminy, otrzymała wynagrodzenie w wysokości 77,8 tysiąca złotych. W opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej oświadczeniu majątkowym za rok 2015 wynika, że Gutowska-Grucelska otrzymała także wynagrodzenie w wysokości około 1 500 złotych z tytułu działalności wykonywanej osobiście.

Aneta Gutowska-Grucelska pełniła będzie obowiązki dyrektora Przedszkola Samorządowego w Olszewo-Borkach przynajmniej do końca bieżącego roku szkolnego. Czy po tym czasie wójt ogłosi konkurs na to stanowisko, jak na razie nie wiadomo. Do sprawy będziemy wracali.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×