eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Orszak Trzech Króli po raz drugi zawita do Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Trasę marszu, hasło z jakim barwny korowód przejdzie ulicami Ostrołęki oraz atrakcje i niespodzianki przygotowane dla uczestników Orszaku Trzech Króli zaprezentowali podczas konferencji prasowej organizatorzy akcji.

Ostrołęka po raz drugi przyłącza się do organizowanego w około 300 polskich miastach marszu. Będzie to siódma edycja akcji. W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się pod hasłem „Radość i pokój w rodzinie. Proszę. Dziękuję. Przepraszam.”

- Chcemy, by to było królewskie święto Rodziny. Hasła nawiązują do rodziny, w trakcie Orszaku rodziny dołączą do kolumny marszu. Chcemy pokazać Ostrołęczanom, że warto iść za Mędrcami i oddać pokłon narodzonemu Jezusowi. Chcemy także, by Orszak pozostawił coś konkretnego. Oprócz wspólnego radowania się ulicznymi jasełkami, chcemy wesprzeć dzieło misyjne, dlatego w trakcie Orszaku i podczas mszy zbierane będą datki właśnie na misje – mówił podczas konferencji wiceprezydent Ostrołęki, Grzegorz Płocha.

Orszak Trzech Króli poprzedzi o godzinie 12:30 modlitwa Anioł Pański na placu przed kościołem pw. Zbawiciela Świata. Następnie na scenie przed kościołem odbędzie się pierwszy z epizodów oraz dodatkowo atrakcyjna niespodzianka. Orszak ruszy do stajenki (przy hali Arkadiusza Gołasia) ulicami Żebrowskiego, Steyera, 11 Listopada (tu czekała będzie druga scena), Bogusławskiego (trzecia scena) a następnie korowód podąży do szopki od stromy ulicy Kurpiowskiej.

Orszak zakończy uroczysta msza święta sprawowana przez honorowego patrona ks biskupa Janusza Stepnowskiego i księży proboszczów ostrołęckich parafii. Po mszy organizatorzy rozdadzą wszystkim uczestnikom orszaku specjalne ciasteczka, tzw szczodraki oraz zaproszą na bigos i grochówkę.

Tegorocznemu orszakowi towarzyszyć będą konkursy: na gwiazdkę betlejemską w szkołach oraz otwarty konkurs fotograficzny dla każdego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×