eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Osiedle Bursztynowe: Pierwsze zabawki w parku rekreacyjnym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5598
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5598
Ostrołęka: Trwają prace w lasku przy ul. Korczaka, powstaje tam największy w Ostrołęce park rekreacyjny dla dzieci i młodzieży. Niedawno na placu pojawiły się pierwsze zabawki. Cały park będzie zajmował powierzchnie ponad jednego hektara.

Inwestycja ma być zakończona w drugim kwartale tego roku. Wyłonionym w trakcie przetargu wykonawcą jest konsorcjum firm Novum i Zelbo.

Przypominamy. W grudniu 2010 zarząd Grupy Energa i prezydent Ostrołęki podpisali porozumienie w sprawie przygotowania koncepcji oraz realizacji największego w mieście parku zabaw dla dzieci i młodzieży.

Porozumienie przewiduje, iż Energa oraz należąca do grupy spółka Energa Elektrownie Ostrołęka sfinansują budowę kompleksu rekreacyjnego, który składać się będzie z nowocześnie urządzonego placu zabaw dla dzieci i młodzieży oraz strefy relaksu dla dorosłych. Projekt kompleksu powstanie na podstawie prac plastycznych dzieci z Ostrołęki, które podczas przeprowadzonego przez Grupę Energa konkursu przedstawiły swoją wizję wymarzonego placu zabaw.

Planowy termin zakończenia prac to 16 maja 2012.

Tu można się zapoznać ze szczegółową koncepcją zagospodarowania parku


Zobacz archiwalny materiał wideo z festynu ENERGI, podczas którego odbył się konkursu prac plastycznych dzieci z Ostrołęki, na podstawie których spółka ENEGRA stworzyła projekt budowy parku.


Koncepcja zagospodarowania Miejskiego Parku Rkreacyjnego przy ulicy KorczakaKoncepcja zagospodarowania Miejskiego Parku Rkreacyjnego przy ulicy Korczaka
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×