zdjecie 9015
zdjecie 9015
2014-10-20T09:35:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Osiedle stacja „bliżej” miasta

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Dzięki kilku zrealizowanym w ostatnim czasie inwestycjom, najdalej położone od centrum osiedle Stacja stało się bliższe miastu. Jako przykład można tu podać skanalizowane już niemal w całości ulice Wiejską, Jasińskiego czy Kolejową oraz nową linię MZK dojeżdżającą do najbardziej oddalonych zakątków osiedla.

Jedną z największych i bez wątpienia najistotniejszych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie na osiedlu Stacja jest rozbudowa brakującego odcinka sieci wodnej i kanalizacyjno-sanitranej wraz z przyłączami za łączną kwotę ponad 750 tysięcy złotych.

Na uwagę zasługują również inwestycje realizowane przy ulicy Kolejowej. Tu również rozbudowano sieć wodociągów i kanalizacji. Kosz inwestycji wyniósł 250 tys. zł. Kolejna z inwestycji to uruchomienie nowej linii autobusowej, dzięki której mieszkańcy najdalszego rejonu osiedla a zarazem Ostrołęki mogę korzystać z usług miejskiego przewoźnika bez konieczności długich „spacerów” do oddalonego o niemal dwa kilometry przystanku.

- Jesteśmy wdzięczni prezydentowi za uruchomienie linii 24 łączącej miasto i ulice Kolejową oddzieloną torami od pozostałej części osiedla. Ubiegaliśmy się o to od kilkudziesięciu lat, jednak dopiero teraz udało się to zrealizować. Chciałabym w imieniu wszystkich mieszkańców podziękować prezydentowi Januszowi Kotowskiemu i Jerzemu Grabowskiemu, wiceprzewodniczącemu Rady Miasta – mówi Anastazja Borkowska, mieszkanka ulicy Kolejowej.

Uruchomienie linii nr 24 nie było by możliwe bez zaangażowania ze strony zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji, który dostrzegając potrzeby swoich klientów stale rozbudowuje sieć połączeń i modyfikuje rozkład jazdy dostosowując go do aktualnego zapotrzebowania.

- Uruchomienie linii nr 24, łączącej kraniec osiedla Stacja z miastem jest zwieńczeniem niemal trzydziestoletnich starań mieszkańców ulicy Kolejowej. Z całą pewnością będzie to niezwykłe udogodnienie dla szczególnie starszych mieszkańców ale również dojeżdżających do szkół dzieci i młodzieży. Nie udałoby się tego zrealizować bez wsparcia ze strony miejskiego przewoźnika i prezydenta Kotowskiego – mówi wiceprzewodniczący miejskiej rady, Jerzy Grabowski.

Nie bez znaczenia wśród zrealizowanych na osiedlu Stacja jest również rozbudowa i modernizacja systemu odbioru ścieków zrealizowana przez Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji za łączną kwotę około 50 tys. zł. W ramach inwestycji wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do granic posesji.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×