eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Osiemnastka” jest większa i ładniejsza. Rozbudowa przedszkola dobiegła końca [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1024
zdjecie 1024
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Przedszkole Miejskie nr 18 na osiedlu Stacja to obecnie najładniejsza taka placówka w Ostrołęce. Budynek przedszkolny przeszedł metamorfozę, nabrał kolorów i nieco się rozrósł. Dziś oficjalnie zakończono trwające od kilkunastu miesięcy prace budowlane, z których teraz najbardziej ucieszą się przedszkolaki ich rodzice.

W czwartek, 21 października odbył się oficjalny odbiór inwestycji rozbudowy Przedszkola Miejskiego nr 18 realizowanego w ramach projektu „Program Rozwoju Edukacji Przedszkolnej Miasta Ostrołęki”. Samorząd miasta otrzymał na ten cel dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W spotkaniu komisji dokonującej odbioru udział wzięli: prezydent miasta Łukasz Kulik, wiceprezydent Anna Gocłowska, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, radna Ewa Szatanek, urzędnicy nadzorujący inwestycję, przedstawiciel wykoanwcy oraz obecna i ustępująca dyrektor przedszkola.

Zakres prac zrealizowany przy inwestycji obejmował m.in. wykonanie parterowego budynku o wraz z wszelkimi instalacjami i przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnościami. Po rozbudowie przedszkole powiększyło się o 2 kolejne oddziały przedszkolne - łącznie o 50 miejsc, dzięki czemu do placówki będzie mogło uczęszczać 116 dzieci. W skład każdego oddziału wchodzi sala zabaw oraz łazienka z natryskiem.

Po lewej stronie wejścia głównego znajduje się gabinet dyrektora, sekretariat, pomieszczenie porządkowe i WC ogólnodostępne. Przy głównym wejściu zlokalizowano szatnię i komunikację. Przy szatni dla dzieci przewidziano dźwig platformowy umożliwiający komunikację z istniejącym budynkiem przedszkola.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28 dk29  30
×