2017-06-30T14:24:31+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęccy dzielnicowi podnosili swoje kompetencje interpersonalne [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

W Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się dziś szkolenie dla funkcjonariuszy dzielnicowych z terenu miasta i powiatu. Policjanci podnosili swoje kompetencje interpersonalne oraz umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w ramach koncepcji regulującej pracę dzielnicowego garnizonu mazowieckiego wynikające ze zmiany Zarządzenia nr 5 Komendanta Głównego Policji.

zdjecie 300
- Szkolenie dzielnicowych w obszarze metodyki kształcenia ma na celu przede wszystkim lepsze przygotowanie policjantów do prowadzenia zajęć edukacyjno-profilaktycznych. Policjanci dzielnicowi na co dzień przeprowadzają  szereg spotkań ze społeczeństwem, ale także z dziećmi i młodzieżą. Spotkania te dotyczą szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz przeciwdziałaniu demoralizacji małoletnich. Tego typu spotkania wymagają od prowadzących wyjątkowych predyspozycji, które są potrzebne aby przekazywane najmłodszym informację były w łatwy sposób przez nich przyswajane – mówi mł. Asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Policjanci dzielnicowi, jako funkcjonariusze najlepiej znający potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności mają za zadanie wskazywanie lokalnych zagrożeń i kierunków działań profilaktycznych, inicjowanie przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej, realizację akcji i programów oraz współuczestniczenie w realizacji przedsięwzięć profilaktycznych.

W ramach policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje 2017” dzielnicowi już w najbliższych dniach będą prowadzić spotkania, m.in. z uczestnikami kolonii i półkolonii dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W spotkaniach będzie także wykorzystywany symulator do jazdy na motorowerze będący na wyposażeniu ostrołęckich policjantów.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 1701
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
Dzisiaj:
Wydarzenia
Sport
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×