eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka policja ostrzega przed grasującymi w mieście złodziejami

REKLAMA
zdjecie 3514
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 3514

Funkcjonariusze ostrołęckiej policji ostrzegają przed grasującymi na terenie miasta i powiatu złodziejami. Tylko wczoraj w centrum Ostrołęki doszło czterech włamań. Nieznani sprawcy w biały dzień okradli mieszkania.

W ostatnich dniach zarówno w Ostrołęce jaki i na terenie powiatu doszło do kilkunastu włamań. Złodzieje okradli m.in. hurtownię, zakład mechaniczny, kilka mieszkań, domów i garaży. Skradziono także kilka samochodów. Policjanci odnotowali również dużą ilość prób kradzieży czy włamania. Zdarzenia te następowały w bardzo krótkich odstępach czasu. Czy w Ostrołęce i regionie grasują perfekcyjnie zorganizowane szajki włamywaczy? Policja prowadzi zakrojone na szeroką skalę działania. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i zdwojoną czujność.

- W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym policję pod nr  telefonu 997 lub 112. Telefoniczne zgłoszenie pozwoli na szybką reakcją policjantów. Apelujemy do mieszkańców. Uważaj na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, przyjrzyj się im, by zapamiętać wygląd. Nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienie twoje lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policji, gdyby do włamania doszło – mówi asp. Bożena Piersa z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pamiętać trzeba też o zamykaniu drzwi wejściowych do całego bloku. Wiele wejść zabezpieczona jest domofonami. jednak pamiętajmy, aby za pomocą domofonu nie otwierać drzwi obcym, wpajaj tę zasadę również dzieciom.

Naszą czujność powinny wzbudzić zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy; osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji; osoby wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami, np. czy jest sąsiad, kiedy wróci, gdyż sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego. Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się jakiejś osoby może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców, kiedy dojdzie już do włamania, ale także w celu zapobieżenia takiemu zdarzeniu.

Wychodząc z domów czy mieszkań zadbajmy o ich właściwe zabezpieczenie techniczne. Zanotujmy na kartce lub w podręcznym kalendarzyku marki i typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne (radio, telewizor, magnetowid, aparat fotograficzny, rower, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznacz swymi inicjałami lub np. numerem telefonu albo datą urodzenia (w przypadku kradzieży lub zagubienia łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością). Zachęcamy również mieszkańców do robienia zdjęć swoim drogocennym przedmiotom.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×