eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęczanie oddali hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej i katastrofy pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9753
zdjecie 9753
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 9753
W sobotę, 8 kwietnia na cmentarzu komunalnym pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem odbyły się uroczystości z okazji 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej połączone z obchodami 7. rocznicy tragicznego wypadku rządowego samolotu z prezydentem RP śp. Lechem Kaczyńskim i rządową delegacją na pokładzie.

W uroczystościach rocznicowych odbywających się na cmentarzu komunalnym przy ulicy Krańcowej udział wzięli przedstawiciele władz centralnych w osobach posła Arkadiusza Czartoryskiego i senatora Roberta Mamątowa, reprezentanci samorządu Ostrołęki na czele z prezydentem Januszem Kotowskim i przewodniczącym Rady Miasta Jerzym Grabowski, poczty sztandarowe instytucji miejskich, służb mundurowych, szkół a także organizacji kombatanckich i stowarzyszeń funkcjonujących na terenie miasta.

Po nabożeństwie w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej odprawionym w kaplicy cmentarnej, uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod tablicą „Bóg, Honor, Ojczyzna, Katyń-Smoleńsk-Siewiernyj” upamiętniającą 96 ofiar katastrofy rządowego Tupolewa, wśród których znalazł się m.in. śp. Lech Kaczyński, ówczesny prezydent RP.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17 dk18 dk19 dk20
 21  22  23 dk24 dk25 dk26 dk27
 28 dk29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×