2019-11-08T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęczanie spod ołówka Marka Zalewskiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
1
1

Dwie wystawy jednego autora zobaczyć można w Galerii Ostrołęka. Marek Zalewski na jednej z ekspozycji prezentuje swoje nad wyraz kolorowe malarstwo, druga wystawa to nakreśleni przez ciechanowskiego artystę mieszkańcy Ostrołęki. Wśród nich są m.in. samorządowcy, lokalni artyści, dziennikarze ludzie kultury i przyjaciele autora.

Wernisaż wystaw zatytułowanych „Malarstwo” i „Ostrołęczanie… cdn” odbył się w czwartek, 7 listopada. Obie ekspozycje zobaczyć można w Galerii Ostrołęka. Parter Galerii opanowały nad wyraz kolorowe obrazy stanowiące ekspozycje „Malarstwo”. Dzieła powstawały w Ciechanowie – rodzinnym mieście Marka Zalewskiego. Są bardzo mocno nasycone energetycznymi barwami, wręcz emanują ciepłem słońca i ludzkim ciepłem.

Na pierwszym piętrze Galerii niczym na piedestale zawisły szkicowane portrety znanych ostrołęczan. Spod ołówka Marka Zalewskiego wyszli lokalni artyści, ludzie kultury i polityki a także dziennikarze i kilka postaci, które zaliczyć można do grupy „ostrołęckich celebrytów”. Ekspozycja zatytułowana została „Ostrołęczanie… cdn” i jest lokalną częścią szerszego projektu realizowanego przez Zalewskiego od kilku lat  m.in. w Ciechanowie, Płocku a także na skalę całego kraju.

- Cykl „Ostrołęczanie… cdn” powstał z przyjaźni. Tu mam wielu kolegów i przyjaciół, tutaj od wielu lat pojawiam się ze swoją sztuką, tutaj współorganizowałem parę artystycznych projektów. Podobno „śpiewać” każdy może, to ja sobie rysuję raz lepiej raz gorzej… za co również wiele osób przepraszam. Proszę o wyrozumiałość… wiadomo przecież, że artyści czasami się „bawią”. A że w Ostrołęce mieszkańcy lubią nas artystów i jest wspaniała Galeria Sztuki, to odważyłem się pokazać szkice, które powstały do tej pory i dziękuję, że mogłem wielu z Was naszkicować. Dzięki ludziom ten cały projekt powstaje… i będzie trwał do końca moich chwil… cdn… - tak o swojej szkicowanym obliczu ostrołęczan mówi autor Marek Zalewski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 17:22 08-11-2019,   -
zjadłbym kaszanki
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5