2017-10-04T12:55:17+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka „Samorządowym Liderem Cyfryzacji” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. mazovia.pl
2
0
0

Ostrołęka uhonorowana została nagrodą w konkursie „Samorządowy lider cyfryzacji”. Statuetkę w imieniu samorządu odebrał prezydent Janusz Kotowski oraz dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta w Ostrołęce, Jacek Olkowski.

Ostrołęka otrzymała II nagrodę w konkursie dla jednostek samorządu terytorialnego w obszarze zastosowań nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych. Przyznanie nagród miało miejsce 28 września w Miedzeszynie podczas XXIII Forum Teleinformatyki.

Ideą konkursu „Samorządowy lider cyfryzacji”, zorganizowanego po raz pierwszy przez Zarząd Województwa Mazowieckiego było wyłonienie urzędu, którego dorobek w cyfryzacji wyróżnia się spośród pozostałych instytucji na terenie województwa mazowieckiego w obszarze zastosowań nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych, ukazanie kluczowej roli wdrażanych narzędzi i rozwiązań informatycznych we wspomaganiu działalności urzędu oraz promocja działań z obszaru cyfryzacji, które wpłynęły na usprawnienie pracy i obsługi obywateli.
W konkursie samorządy musiały wykazać się w zakresie:
•    wprowadzenia e-usług dla obywateli i przedsiębiorców
•    wdrożenia elektronicznych systemów dziedzinowych i systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją,
•    utworzenia portalu mapowego,
•    publikacji danych przestrzennych.

Kapituła konkursowa przyznała II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych Urzędowi Miasta Ostrołęka. Stosowny dyplom oraz nagrodę odebrali z rąk marszałka Adama Struzika Janusz Kotowski oraz dyrektor Wydziału Informatyki Jacek Olkowski.

Pierwsze miejsce w konkursie otrzymało Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, trzecie – Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Komisja przyznała także wyróżnienie specjalne za wybitne podejście do potrzeb społeczności lokalnej i indywidualizm zaprezentowanego rozwiązania realizacji e-usług, a także wdrożenie ponadstandardowych metod komunikacji z mieszkańcami Urzędowi Gminy Cegłów.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń