eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Dzień Patrona w SP nr 6 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8733
zdjecie 8733
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
zdjecie 8733

Z okazji dorocznego święta patrona Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali uroczystą akademię.

Dzień patrona szkoły – Orła Białego - łączy się z Narodowym Dniem Święta Niepodległości. W tym roku była to szczególna chwila, ponieważ nierozerwalnie połączyła się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godzinie 11:11 społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

Dzień ten był  niezwykle ważną i podniosłą chwilą dla wszystkich uczniów, którzy mieli okazję do zaprezentowania swoich talentów, poprzez to pokazali miłość i przywiązanie do Ojczyzny. Udowodnili również, że wiedzą, czym jest patriotyzm  i jak ważne są wpajane im wartości. W bieżącym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Patrona odbył się Koncert dla Niepodległej. Hasłem przewodnim stał się cytat z III części „Dziadów” A. Mickiewicza: „Wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi.”

W koncercie wzięli udział uczniowie klas IV- VIII oraz delegacje klas młodszych, uczniowie ostrołęckich szkół, którzy nadesłali prace na VI Ostrołęcki Konkurs Literacki pt. „O Orle Pióro”, wraz z opiekunami, a także zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również uczestnicy projektu Rodzina Polonijna. Byli to uczniowie ze Szkoły Polskiej w Barcelonie, Gironie i Tarragonie. Swoją obecnością zaszczycili szkołę także przedstawiciele samorządu miasta oraz osoby, z którymi szkoła na co dzień współpracuje.

W trakcie uroczystości Małgorzata Szarwacka dokonała podsumowania konkursu literackiego. Nagrodzeni uczniowie otrzymali upominki z rąk dyrekcji szkoły, a także gości, którzy objęli patronat nad konkursem i byli fundatorami nagród dla uczniów.

Koncert dla Niepodległej był podsumowaniem działań, jakie „szóstka” podjęła w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×