eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie z ZSP w Łysych na praktykach w Hiszpanii [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych wzięła udział w tygodniowych praktykach w Hiszpanii. Przez ten czas młodzież pracowała m.in. w hiszpańskiej cukierni, ciastkarni, piekarni czy centrum ogrodniczym.

 
Praktyki zawodowe odbywały się w dniach od 3 do 10 listopada. Młodzież z ZSP w Łysych przez kilka dni poznawała system i specyfikę pracy w hiszpańskich zakładach produkcyjnych. Praktykę odbywali m.in. w cukierni, ciastkarni, piekarni oraz w centrum ogrodniczym. Dzień wolny przeznaczyli na zwiedzanie Hiszpanii. W przeddzień Święta Niepodległości młodzież w Łysych wspólnie wspólnie z uczniami z Goworowa i Myszyńca odśpiewała hymn państwowy.
 
A tak, dzień po dniu uczniowie uczestniczący w praktykach relacjonowali swój pobyt w Hiszpanii.
 
4.11.2018 r.
Kolejna grupa naszych uczniów rozpoczęła właśnie swoją wielką, hiszpańską przygodę. Podróż minęła im spokojnie, nad Alpami były gęste chmury, ale Adriatyk i Hiszpanię mogli podziwiać z samolotu w pełnej krasie. W poniedziałek stażyści rozpoczęli pracę. Obiecali, że będą nas informować na bieżąco.
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!
 
7.11.2018 r.
Relacje stażystów z zakładów, których zdobywają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe: ,,Odbywamy praktykę zawodową w cukierni Panaderia Maria. Atmosfera jest wspaniała a pracownicy bardzo sympatyczni i wyrozumiali. Wykonujemy różne prace, dzisiaj np. piekliśmy ciasto "zebra", mimo utrudnionej komunikacji idzie nam całkiem nieźle''.
 
Magda Krysiak, Kasia Olszewska, Dawid Samorajczyk i Kuba Kowalczyk
 
,,Pracujemy w ciastkarni Maritoñi. Każdy z nas ma przydzielone stanowisko i wykonuje przydzielone mu czynności. Dziewczyny układają ciastka, a następnie zdejmują gotowe wyroby. Chłopcy pakują w opakowania i kartony. Ciężko jest nam się dogadać ale dajemy radę. Pracownicy ciastkarni są bardzo mili i pomagają nam we wszystkim. Dokładnie tłumaczą co mamy robić. Praca jest dość męcząca ale dużo się uczymy i nabywamy nowe doświadczenia. Poznajemy wielu fajnych ludzi, różnych narodowości. Staż w Hiszpanii podoba nam się, to świetna przygoda!''
 
Sandra Trzcińska, Wojciech Deptuła, Katarzyna Lipka, Patrycja Grabek,
Daniel Piankowski
 
,,Pracujemy w piekarni Pan Huetor w Granadzie. Nasza praca polega na pieczeniu słodkości i wyrobów drożdżowych. W zakładzie panuje super atmosfera, pracownicy są mili i pomocni. Dogadujemy się w każdy możliwy sposób. Jest fajnie ☺️''
 
Emilia Małż, Martyna Borkowska, Aleksandra Lipka
 
A oto gdzie pracują nasi ogrodnicy:
,,Pracujemy w centrum ogrodniczym o nazwie Viveros Cambil. Nasza praca polega na pielęgnowaniu roślin, przestawianiu drzew i u stawianiu kwiatów. Bardzo dobrze dogadujemy się ze wszystkimi pracownikami, jest super!
 
Szymon Mąka, Albert Krawczyk, Miłosz Zakrzewski i Dawid Marcińczyk
 
9.11.2018 r.
Co robią nasi stażyści w Hiszpanii w wolnych chwilach? Zwiedzają!
 
Po obiedzie dłuuugi spacer po Granadzie. Dotarliśmy do dzielnicy Sacromonte, gdzie do dziś znajdują się wykute w skale mieszkalne "jaskinie", teraz w większości zamienione na kluby, kawiarnie i restauracje. Oprócz hiszpańskich przysmaków oferują one żywiołową muzykę i taniec flamenco. Ze wzgórza klasztornego Sacromonte podziwialiśmy panoramę miasta i pałac Alhambra. Droga pod górę nie była lekka, ale widoki wspaniale!
 
10.11.2018 r.
Nasi stażyści - patrioci Granada 10.11.2018 r.
 
W dalekiej Hiszpanii nie zapominamy, że jesteśmy Polakami. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę wspólnie z uczniami z ZSP Goworowo oraz ZSP Myszyniec odśpiewaliśmy hymn narodowy. To był wzruszający moment. Pozdrawiamy wszystkich Rodaków - Stażyści z ZSP w Łysych.
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×