eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ruszyły przygotowania do jubileuszowej, 10. edycji Świątecznej Zbiórki Żywności [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8404
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8404

Już po raz dziesiąty w Ostrołęce odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Organizator – stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne – właśnie rozpoczęło przygotowania do akcji.

W czwartek, 8 listopada odbyło się pierwsze ze spotkań organizacyjnych liderów odpowiedzialnych za przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności. W tym roku akcja odbywała się będzie w dniach do 30 listopada do 1 grudnia.

- Tegoroczna zbiórka będzie dla nas wszystkich wyjątkowa. Wyjątkowa ze względu na to, że będzie to już dziesiąta edycja akcji. Wielu z dzisiejszych liderów zaczynało jako kilku lub kilkunastoletni wolontariusze. Dziś stanowią filar zbiórki, bez nich nie było by tej jubileuszowej edycji – mówi Jakub Frydryk, prezes MIS.

Podczas czwartkowego spotkania liderzy podzielili pomiędzy siebie sklepy, którymi będą się opiekowali w trakcie zbiórki. Kolejnym etapem przygotowań będzie poszukiwanie wolontariuszy, szkolenie i organizacja pracy w takcie akcji. „Centrum dowodzenia” zbiórką będzie – podobnie jak przed rokiem – znajdowało się w hali targowej „Feniks”. To tu trafiały będą wszystkie zebrane produkty. Za transport ponownie odpowiedzialni będą kierowcy z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych oraz prywatnych firm, które już zadeklarowały chęć pomocy.

Nowością tegorocznej zbiórki będzie czas trwania akcji. Federacja Banków Żywności zdecydowała, że zbiórka trwała będzie tylko dwa dni – w piątek i w sobotę (30 listopada i 1 grudnia). W naszym regionie do akcji przyłączają się po raz pierwszy gminy Łyse i Myszyniec. Zbiórka prowadzona także będzie w Kadzidle, Olszewo-Borkach i Różanie. Dokładną listę sklepów poznamy najpewniej w ciągu kilku najbliższych dni.

W ubiegłym roku w trakcie trzech dni akcji zebrano łącznie około 11,5 ton produktów żywnościowych, a łącznie na przestrzeni dziewięciu lat zebrano już ponad 110 ton.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×