2018-10-31T13:08:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Smart przejście" w Ostrołęce. Umowa podpisana [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
9
3
95

W Ostrołęce na najbardziej niebezpiecznych przejściach dla pieszych zainstalowane będą urządzenia wyposażone w najnowszą technologię „Smart przejście". Dziś umowę na wykonanie tej inwestycji z grupą Energa podpisał prezydent Janusz Kotowski. Na początek nowoczesne technologie mają być wprowadzone w pięciu punktach, mają powstać w ciągu pół roku.

Samorządy lokalne są zainteresowane współpracą ze spółką Grupy Energa w zakresie kompleksowych usługi oświetlenia ulic, dróg i miejsc publicznych na terenie miasta. Energa Oświetlenie oferuje na korzystnych warunkach wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technicznych, modernizację oświetlenia, które przyczyniają się do istotnych oszczędności samorządu lokalnego w zużyciu energii.

Nowoczesny system „Smart przejście", wdrożony pilotażowo w Gdańsku na przejściu dla pieszych najbardziej narażonym na wypadki, zainstalowany został już w wielu miejscowościach Pomorza. Kolejne samorządy są zainteresowane poprawą bezpieczeństwo mieszkańców na najbardziej kolizyjnych przejściach w mieście.

31 października br. Prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski podpisał ze spółką Energa Oświetlenie sp. z o.o. list intencyjny, w który spółka zobowiązuje się do instalacji inteligentnych i bezpiecznych przejść dla pieszych w Ostrołęce, m.in. zlokalizowanych w pobliżu szkół. Modernizacji zostaną poddane w pierwszej kolejności przejścia położone przy ulicach: gen. Józefa Hallera, Fieldorfa „Nila".

Spółki Energa Oświetlenie przekazała Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce kamizelki odblaskowe dla najmłodszych uczniów.

List intencyjny podpisali: w imieniu Energa Oświetlenie Sp. z o.o. - prezes Zarządu Michał Bełbot i wiceprezes Zarządu Jaromir Falandysz oraz Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

- Cieszymy się, że Ostrołęka – miasto, z którym Energa od dawna współpracuje w wielu aspektach, dołączy do miejscowości, w których funkcjonują bezpieczne „Smart przejścia" - mówi Michał Bełbot, prezes Zarządu Energa Oświetlenie sp. z o.o. – Samorządy są zainteresowane wdrażaniem innowacyjnych projektów proekologicznych. W naszej ofercie mamy usługi odpowiadające na ich zapotrzebowanie (energooszczędność) oraz wymogi z zakresu ochrony środowiska i gospodarki niskoemisyjnej. Efektem modernizacji oświetlenia jest redukcja emisji CO2 co umożliwia realizację planów gospodarki nisko emisyjnej przez samorządy.

- Zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, szczególnie w pobliżu szkół, gdzie przechodzą dzieci. Dlatego chcemy, aby we współpracy z Energą jak najszybciej zainstalowane były systemy „Smart przejścia", które mają inne miasta – mówi Janusz Kotowski, Prezydent Ostrołęki. - Inteligentny system doświetlenia zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo na przejściach. Zastosowanie nowoczesnych i oszczędnych rozwiązań ledowych będzie miało też niewątpliwie wpływ na oszczędności w budżecie miasta.

Jak działa system „Smart przejście"

Innowacyjny system "Smart przejście" wdrożono na jednym z najbardziej niebezpiecznych przejść w Gdańsku, na Trakcie Św. Wojciecha.

Instalowane przez Energę przejścia przez jezdnię są wyposażone w  inteligentny moduł. W momencie, gdy pieszy zbliża się do pasów, natężenie światła wzrasta o 80 procent. Przejścia z oprawami kierunkowymi wyposażone są w moduły analityczne wykrywające ruch pieszych. Oznakowane są za pomocą markerów odblaskowych zainstalowanych na powierzchni asfaltu.

System „Smart przejście" z czujnikami ruchu składa się z zespołu dwóch lamp wyposażonych w urządzenia analizujące obraz wideo, które są zamontowane na przeciwległych krańcach przejścia. Obraz z urządzeń, pobierany w odstępie 0,2 sekundy, dostarczany jest do systemu analizującego strumień. Algorytm porównuje kolejno pobrane obrazy i w przypadku wystąpienia różnicy określa wielkość obiektu. Na tej podstawie system identyfikuje przechodnia, odróżniając go od innych „obiektów" (np. zwierzęcia czy samochodu).

Gdy z przejścia chce skorzystać przechodzień, system automatycznie zwiększa natężenie oświetlenia, powodując, że jego sylwetka jest bardziej widoczna, nawet przy bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych. Oprawy kierunkowe LED emitują zogniskowany strumień światła, aby pomalowane na biało pasy były kontrastowo widoczne dla kierowców na tle ciemnej jezdni.

Zastosowanie w systemie selektywnego rozpoznawania obiektów pozwala na oszczędzanie energii elektrycznej. Automatycznie zmniejsza się bowiem natężenia światła w sytuacji, gdy nikt z przejścia nie korzysta. Na przejściach szczególnie niebezpiecznych przewidziana jest również możliwość instalacji defibrylatora. Dzięki zastosowaniu w systemie kamer możliwe jest monitorowanie przejścia i odtworzenie zapisu wideo (np. w przypadku dojścia do zdarzenia drogowego).

Energa Oświetlenie spółka z o.o. - należąca do Grupy Energa – specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług oświetleniowych, w tym wdrażaniu nowoczesnego inteligentnego systemu zdalnego sterowania i monitoringu oświetlenia. Spółka zatrudnia profesjonalną kadrę od lat związaną z energetyką i oświetleniem. Jest właścicielem 375 tysięcy lamp oświetleniowych. Dysponuje nowoczesnym sprzętem technicznym, specjalistycznym wyposażeniem oraz stosuje energooszczędne i innowacyjne rozwiązania w eksploatacji sieci oświetleniowych.

Spółka wdraża innowacyjne urządzenia i rozwiązania, w tym „Smart City" - ekologiczne i oszczędne oświetlenie LED - mające także wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Punkty świetlne mają niższą moc znamionową, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED ich parametry oświetleniowe ulegają znacznej poprawie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Widze, 13:13 31-10-2018,   57%
Koncert obiecanek ....ciąg dalszy, co jeszcze?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:16 31-10-2018,   52%
@~Widze Lepiej schować się przed debatą i nic nie robić???
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny, 13:53 31-10-2018,   64%
@~Widze Prezydent w tydzień chce nadgonić 12 lat zaniedbań. I dalej nie rozumie potrzeb mieszkańców. Mieszkańcy potrzebują zamian już wkrótce.
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny, 14:05 31-10-2018,   62%
@~Widze Szkoda czasu na debaty, będzie postanowienie poprawy i obiecanki. Te postanowienie poprawy to ja znam. Jakbym słyszał swojego sąsiada pijaka zagorzałego zwolennika PIS, jak zleje starą, aż trafia do szpitala i wraca z obdukcją oraz adwokatem, to następuje błyskawiczna poprawa i noszenie na rekach, a za 3-4 miesiące znów wóda, kolesie i stara w szpitalu, obdukcja, adwokat, postanowienie poprawy i pod rękę do kościoła. Ile można? 3 szanse, 12 lat i kolejne obiecanie poprawy, aż do wygranej, potem kolesie, układy i do następnych wyborów.
odpowiedz   •   oceń :  
~łoś, 15:48 31-10-2018,   43%
@~Widze Jaki koszt tego SMART super przejścia ktoś wie ???
Może znowu przyjdzie nam zapłacić gruba kase za nikomu niepotrzebne rzeczy....
odpowiedz   •   oceń :  
~mama, 17:54 31-10-2018,   55%
@~Widze Panie Kulik kobiety i matki będą na pana głosować. Angażujemy i mobilizujemy wszystkie niezadowolone matki i zapraszamy na wybory. Nauczyciele nas po cichu popierają nie chcą polityki w szkołach i czekają na zmiany w oświacie. Liczymy, że podobnie jak w komunikacji miejskiej również pan pomoże w oświacie i przywróci ład i porządek, normalność w szkołach. Pan KULIK na prezydenta.

Wszystkich mieszkańców Ostrołęki zachęcam do udziału w wyborach, jesteście kochani, zasługujecie na więcej szacunku i zrozumienia, razem możemy wszystko. Kocham nasze miasto i jestem bezpartyjna. Głos Kobiet ma moc. Wszyscy na wybory, aby tego nie przegrać tak nam niewiele brakuje. Życzę wszystkim mieszkańcom miłego dnia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 18:40 31-10-2018,   63%
@~łoś Niepotrzebne? Niepotrzebny to jesteś ty w tym mieście. Na bezpieczenstwie sie nie oszczędza
odpowiedz   •   oceń :  
~Widzę i rozumiem, 20:44 31-10-2018,   50%
Nie no jasne ,że lepiej schować się i11lat i pół roku nic nie robić a teraz jak się zrobiło gorąco to przebierać nóżkami i obiecywać co do głowy przyjdzie a potem micha ryżu dla plebsu albo i nie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:57 31-10-2018,   55%
@~bezpartyjny Ile razy jeszcze uraczysz wszystkich tym dennym wpisem?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:14 31-10-2018,   56%
@~bezpartyjny Ile razy jeszcze uraczysz wszystkich tym dennym wpisem?
odpowiedz   •   oceń :  
~?, 08:28 01-11-2018,   0%
@~mama Matki 500+, matki brjanków i jesiczek ;D ???
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:50 01-11-2018,   50%
@~mama Nigdy nie wcześniej nie widziałem Kulika rozmawiajacego z ludźmi - Ilu było podstawionych to zostawiam tym którzy widzieli te spotkania.)
Obawiam się tylko czy Kulik dokończy te projekty które zaczął Kotowski bo te niezależnie od poglądów są potrzebne. Druga obawa to taka czy Kulik będzie potrafił pojechać do Warszawy żeby "wywalczyć  " kolejne wsparcie rządu. Szczerze wątpię. Kotowski ma lepsze kontakty z rządem czy sejmikiem.
I druga obawa: prezydent jest również  swoistą wizytówką miasta. Musi występować publicznie, przemawia itd. Niestety nie widziałem Kulika pod obstrzałem kamer, niewygodnych pytań itd. ( z powodu ucieczki przed debata) niestety występ na chodniku (Często szczegółowo zaaranżowanych) to nie to samo co publiczne wystąpienie przy różnych  uroczystościach, przy podejmowaniu ważnych osób goszczących w mieście. Od wizerunku prezydenta "na zewnątrz " również wiele zależy.
Niezależnie od upodobań politycznych..
Kotowski potrafi się zachować, przemówić (bez kartki i suflerów), zna języki.
Widać duże zachłysnięcie się Kulikiem. Tylko co on może zrobić? Pierwszy rok, dwa lata będą czystki - ok, to również potrzebne w jakimś zakresie ( czy jego kolesie okażą się lepsi czas pokaże) tylko czy od tych niby rewolucji będzie w Ostrołęce żyło się lepiej? Czy przybędzie inwestorów? (To może i tak , bo niedawno miasto za Kotowskiego zostało dołączone do specjalnej strefy ekonomicznej).
Mam wrażenie że program Kulika ma tylko jeden konkret i prawdziwy cel (Podobnie jak PO - Kleczkowski) oddepchnać pis od władz. I na tym kończy się program dla miasta.
Jak już pisałem, od samej wymiany na " swoich " przeciętnym mieszkańcom nie będzie żyło się lepiej, nawet nie odczujemy tych zmian w codziennym życiu. Ale brak inwestycji , wsparcia rządu...na pewno odczujemy.
Wybór należy do nas...I najgorsze co możemy sobie sami zrobić to głosować emocjami- bo tego czy tamtego nie lubię. Oczywiście możemy ale co nam to da i naszemu miastu???
odpowiedz   •   oceń :  
~tata, 00:16 02-11-2018,   50%
@~mama żałosny ten twój wpis
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:15 31-10-2018,   62%
Super!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:16 31-10-2018,   73%
no no, podoba mnie się
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:16 31-10-2018,   61%
Z tego co wiadomo to umowa nie obiecanka. o co ci chodzi, to źle?
odpowiedz   •   oceń :  
~Stefan, 13:54 31-10-2018,   66%
List intencyjny nie jest umową.
odpowiedz   •   oceń :  
~JA, 13:20 31-10-2018,   44%
Spółka skarbu Państwa jest w stanie pomóc przed wyborami , przynajmniej tak to wygląda. Przez kilka lat zero , a teraz mnóstwo mego pomysłów i propozycji dla miasta
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:25 31-10-2018,   49%
@~JA Kulikowi za to pomaga lobby przeciwników elektrowni. Więc jest po równo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Luki, 13:25 31-10-2018,   -
Adaś ;)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:25 31-10-2018,   27%
Jeśli tam jest komputer który analizuje co 0,2 sekundy obrazy, to czy jest w tym jakaś oszczędność. W końcu taka obróbka obrazu pochłania jakaś energie. I czy ta energia nie jest większa jeśli by LEDy non stop świeciły ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Rafal, 01:06 01-11-2018,   100%
Pewnie kompakt z oprogramowaniem do analityki obrazu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Brzydal, 13:27 31-10-2018,   71%
Powiedzcie mi lepiej który jełopa wymyślił czasowe światła sygnalizacji na skrzyżowaniu 11-go z Dobrzańskiego?
Nowe skrzyżowanie, w centrum miasta i taki archaizm. Jeszcze ten wyłączony lewy pas do skrętu w lewo...
Panie Kulik po niedzieli osoba za to odpowiedzialna do wykopu!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:40 31-10-2018,   46%
@~Brzydal A po co te ledy mają się świecić całą dobę z takim samym natężeniem?
W nocy czyli przez ok 8-9 godzin nie trzeba silnego światła.
Więc to chyba sensowne rozwiązanie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:35 31-10-2018,   56%
@~Brzydal A po co te ledy mają się świecić całą dobę z takim samym natężeniem?
W nocy czyli przez ok 8-9 godzin nie trzeba silnego światła.
Więc to chyba sensowne rozwiązanie
odpowiedz   •   oceń :  
~Brzydal, 19:23 31-10-2018,   50%
Kochanieńki czytaj ze zrozumieniem,o sygnalizację pytam a nie o oświetlenie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:37 31-10-2018,   54%
Czego wy chcecie. Robi coś to źle , nie robi jeszcze gorzej.
Prawda jest taka że robił i wcześniej tylko media były zajęte promocją swoich kandydatów. No i chyba my...ostrołęczanie mało się interesowaliśmy sprawami miasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:59 31-10-2018,   50%
xDDDD
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 18:44 31-10-2018,   50%
Można nie lubić Pana Kotowskiego ale tylko ślepy baran nie zauważy jak Ostrołęka się zmieniła przez te 12 lat !
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:58 31-10-2018,   53%
Montaż nowinek na kilku przejściach, a impreza i zdjęcia jakby dokonywali cudów. Czekam aż zaczną w blasku fleszy podpisywać umowy na dostawę papieru toaletowego i worków na śmieci.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:36 31-10-2018,   67%
A jak miałoby to wyglądać?
Na chodniku przy kupcu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:00 31-10-2018,   67%
Z uroczystym wbiciem łopaty i kroniką filmową
odpowiedz   •   oceń :  
~Lulu, 13:59 31-10-2018,   45%
Ło matko ile on podpisuje aż mu się wkład skończy i co wtedy?? Pożyczy od PAD-a on też dużo podpisuje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:07 31-10-2018,   55%
Znajdźcie sobie w internecie artykuł o "Kapitanie Skawina" startującym w tych wyborach w Skawinie po Krakowem. Czy czegoś wam to nie przypomina.
Dla leniwych wrzucam cytat:'
"Kapitan Skawina" zapowiada swój start w wyborach. Chce zostać burmistrzem miasta i gminy Skawina. Jak przekonuje, jego program nawiązuje do wszystkich kandydatów i nie różni się od nich zbyt wiele. W skrócie OWCC, czyli "Obiecam Wszystko Co Chcecie".  
odpowiedz   •   oceń :  
~sssssss, 14:17 31-10-2018,   57%
ludzie ogarnijcie sie nie robi zle a jak cos robi to tez nierdobrze o co wam chodzi .badzcie obiektywni
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:02 31-10-2018,   57%
@~sssssss My się tylko śmiejemy z tego, że to wszystko na wybory i pod publikę. Może teraz będzie jaśniej
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:23 31-10-2018,   54%
Brawo ! Zdecydowanie głos na Pana Kotowskiego.
Niestety Kulik zaprzepaścił szanse, chowanie się za monitorem i nagrywanie dukania nad kartką to obraza mieszkańców. Sam byłem wczoraj świadkiem jak ludzie nawet nie chcieli z nim rozmawiać. Wstyd! Unika debaty, nie ma programu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:25 31-10-2018,   45%
A gdzie widziałeś Pana Kulika? Bo ja widziałam jak rozmawiał z ludźmi i nawet kolejka była.
To chyba dobrze, że wyszedl do ludzi porozmawiac o ich problemach osobiście.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:40 31-10-2018,   57%
Wyszedł do ludzi???
Do grupki swoich zwolenników. Żadne trudne pytanie nie padło.
Czemu tak się boi wystąpić SAMODZIELNIE w konfrontacji z Kotowskim?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:40 31-10-2018,   60%
Wyszedł do ludzi???
Do grupki swoich zwolenników. Żadne trudne pytanie nie padło.
Czemu tak się boi wystąpić SAMODZIELNIE w konfrontacji z Kotowskim?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:05 31-10-2018,   57%
A gdzie rozmawia z mieszkańcami pan Kotowski?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:48 31-10-2018,   75%
Gdzie rozmawia???
Kto chciał to znalazł. O wczorajszej debacie pisali na eostroleka i co ? Byłaś?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:20 01-11-2018,   50%
Nie było zaproszenia dla mieszkańców.. informacja o debacie owszem była, ale nic o tym, że jest otwarta.
odpowiedz   •   oceń :  
~TO, 14:32 31-10-2018,   48%
I płakać się chce i śmiać. Prezydencie! Daj spokój. Po co ci 5 letnia kadencja jak wystarczy ci energii tylko na 1 miesiąc.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:42 31-10-2018,   48%
Kotowskiemu wykrzywiło usta jak Morawieckiemu.
odpowiedz   •   oceń :  
~X, 14:53 31-10-2018,   55%
Kotowski szaleje, 12 lat miałeś na to wszystko co teraz obiecujesz człowieku..Nikt inteligentny się już na to nie nabierze chyba, że wasz pisowski pierwszy sort i ciemny lud
odpowiedz   •   oceń :  
~janciowy adwersarz, 15:14 31-10-2018,   62%
@~X To już nawet nie jest śmieszne , a wręcz przeraźliwie żałosne. Przez kilkanaście lat nie było woli aby zautomatyzować światła na obwodnicy , a teraz listy intencyjne z energą. Jak ty teraz pójdziesz do spowiedzi po takiej dozie kłamstw. No i nie zapomnij przeprosić żony - ty wiesz za co
odpowiedz   •   oceń :  
~Wkurzony, 15:32 31-10-2018,   58%
OCZYWISCIE PRZED WYBORAMI, ŻEBY JAK NAJWIĘCEJ DEBILOW PRZEKONAĆ DO SIEBIE!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:41 31-10-2018,   70%
@~Wkurzony A Kulik obiecuje żeby zniechęcić do siebie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:42 31-10-2018,   57%
Jak narazie to zniechęca unikaniem debaty
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:56 31-10-2018,   57%
Jak narazie to zniechęca unikaniem debaty
odpowiedz   •   oceń :  
~łoś, 15:46 31-10-2018,   54%
bardzo prosze o podanie informacji ile kosztuje takie jedno SMART przejscie? To by bya najwazniejsza informacje. Bo z opisu wnioskuje ze to moga byc grbe tysiace jezeli nie dziesiątki tysięcy....
odpowiedz   •   oceń :  
~X, 15:53 31-10-2018,   75%
Dajcie już spokój z tymi wyborami jutro 1 listopada czas zadumy choć nachwile zmiencie temat
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:58 31-10-2018,   50%
Kolejny pozew, tym razem związków zawodowych. Cytat z wnp:
"Jak poinformowała Enea, akcjonariusz spółki - Międzyzakładowy Związek Zawodowy Synergia Pracowników Grupy Kapitałowej Enea - złożył pozew o stwierdzenie nieważności, ewentualnie uchylenie uchwały walnego ws. wyrażenia kierunkowej zgody na przystąpienie do etapu budowy w ramach projektu Ostrołęka C. To kolejny pozew w tej sprawie w ostatnich dniach."

Ciekawe jak to się rozstrzygnie. Jak beda sprawy w sądzie to nie ma szans oddać bloku w 2023, czyli wtedy gdy bedzie musial brac udział w rynku mocy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:10 31-10-2018,   58%
Taa? A na jakiej podstawie tak sądzisz? Zresztą, jak związek, który nie zrzesza pracowników elektrowni zawodowych może wyrażać swoje stanowisko w sprawie takowej?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:19 31-10-2018,   67%

Kim jesteśmy?
Pracownikami Grupy Kapitałowej ENEA, tak jak Ty.
Nasz cel to stabilne zatrudnienie oraz współudział w podejmowaniu istotnych dla pracowników decyzji.

Do synergii może przyłączyć się każdy pracownik, którejkolwiek ze spółek Grupy Kapitałowej Enea.

To z ich strony.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:32 31-10-2018,   37%
Wina Kulika i Tuska oczywiście. Ha ha. Żałośni są ci pisowcy.
odpowiedz   •   oceń :  
~M, 16:11 31-10-2018,   50%
Ostrołęce przybywa mieszkańców ..w szybkim tempie już 500 osob zameldowanych ...wszystko to wiesniacywo przybywa by poprzeć kotowskiego .Idźcie na wybory nie pozwólcie by wieś przejęła Ostroleke
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:58 31-10-2018,   59%
@~M A skąd pewność że to nie Kulika kolesie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:40 31-10-2018,   60%
@~M A skąd pewność że to nie Kulika kolesie?
odpowiedz   •   oceń :  
~W@#$%^&y, 16:30 31-10-2018,   50%
Istny kabaret  znalazł się nagle zbawca narodu. Niecenzuralne słowa  cisną się  na usta. ##$%#%%^&%$$
odpowiedz   •   oceń :  
~Zoo, 17:25 31-10-2018,   64%
Ociepliło się to i zwierzęta stały się bardziej aktywne.Jak NIGDY
odpowiedz   •   oceń :  
~Ziom, 18:13 31-10-2018,   67%
Co niektórzy maja tylko zakorzenione by coś psuć, niszczyć, rozbijać, wszędzie widząc układy. A ja wole budować, wzmacniać relacje, korzystać z doświadczania.... Dlatego swoj glos oddam na JANUSZA KOTOWSKIEGO...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:23 31-10-2018,   54%
@~Ziom No taaaak, bo on to nabudował przez 12 lat.
odpowiedz   •   oceń :  
~zacny, 19:08 31-10-2018,   47%
niech podpisuje , Kulikowi będzie lżej
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:53 31-10-2018,   67%
@~zacny Racja. Bo kulik sam tego nie ogarnie
odpowiedz   •   oceń :  
~zacny, 19:15 31-10-2018,   56%
to już świnia by odeszła od koryta, Kotek popatrz na świnię  i daj już odpocząć od siebie.Kolegom od galerii pomogłeś , paru transportowcom też, kościoła też parę groszy dostał .TO czas na Pana Panie Kotowski  
odpowiedz   •   oceń :  
~Nauczyciel, 20:34 31-10-2018,   62%
Jestem nauczycielem i głosuję na Kotowskiego
odpowiedz   •   oceń :  
~Zdzisio, 21:10 31-10-2018,   55%
Chłop naprawdę dostał sraczki i bez Stoperanu raczej sie nie obędzie
odpowiedz   •   oceń :  
~Nauczyciel, 21:42 31-10-2018,   67%
Jestem nauczycielem i głosuję na Kotowskiego. Mam swoje zdanie i plany. Umiem je realizować a co do sfrusyrowanych moich kolegów po fachu, trzeba rozmawiać a nie jatrzyc. Ja z dyr R. Nie miałem nigdy problemu.
odpowiedz   •   oceń :  
~T, 18:30 01-11-2018,   100%
@~Nauczyciel Zaproponować kandydaturę nauczyciela do plebiscytu na ulubionego nla lub gwiazdę stanu nauczycielskiego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:51 31-10-2018,   70%
Tym się różnią kandydaci.
Obaj obiecują ale tylko jeden pokazuje konkrety skąd na to kasą. Drugi nawet nie wie gdzie zapukać o pomoc rządu.
Kulik zostań dalej radnym dla dobra nas wszystkich.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:25 31-10-2018,   67%
Nie chcę mi się wierzyć że mieszkańcy Ostrołęki dali się zmanipulować kulikowi i kleczkowskiemu wraz z ich portalikiem.
Czy naprawdę chcemy oddać miasto w ręce tych panów?
Wierzę w rozsądek ostrołęczan, że niedopuszczą do sterów miasta człowieka który aktywnie działał w SLD.  Postkomuniści nie wrócą!!! Szczególnie w 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
To byłby dopiero wstyd!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:59 01-11-2018,   50%
Nie chcę mi się wierzyć że mieszkańcy Ostrołęki dali się zmanipulować kulikowi i kleczkowskiemu wraz z ich portalikiem.
Czy naprawdę chcemy oddać miasto w ręce tych panów?
Wierzę w rozsądek ostrołęczan, że niedopuszczą do sterów miasta człowieka który aktywnie działał w SLD.  Postkomuniści nie wrócą!!! Szczególnie w 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
To byłby dopiero wstyd!
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkanka, 08:30 01-11-2018,   100%
Moze tak mieszkańcy się wypowiedzą gdzie powinny być takie przejścia. Proponuję Goworowską przy Pomianie tam też mieszkają dzieci. Chyba ich bezpieczeństwo jest najważniejsze. Teraz to jest jedna z najbardziej ruchliwych ulic, wszyscy to galerii w cenrtum miasta jeżdżą. Moze trzeba zbadać natężenie ruchu i poziom hałasu na tej ulicy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Wp, 09:59 01-11-2018,   25%
Po tej dziwnej aktywności na przełomie X iXI 2018 roku jestem przekonany że ten pan J.K nie jest i nie będzie nogdy dobrym włodarzem. Jest leniwy i chciwy. Myśli tylko o sobie ew. rodzinie. Mieszkańców ma za nic. A ogromna większość Ostrołęczan bije go na głowę. Ostrołęczanie a nie spadochrony i ostatnio zameldowani.
odpowiedz   •   oceń :  
~ONoma, 10:38 01-11-2018,   75%
Bardzo mi się podoba pomysł, Kotowski ostatnio bardziej aktywny ?  Przy wyborach to chyba normalne - Kulik też.
odpowiedz   •   oceń :  
~M, 13:19 01-11-2018,   50%
Jak można głosować na kotowskiego Wy jesteście jacyś opętani i ślepi mieszkam kilka lat już w Ostroleceale takiej dziury jeszcze nie widziałem wyd na mieście budynki jakieś obskurne większość jak meliny. .żadnych atrakcji nie ma niczego by można było wypocząć po pracy czy podczas wakacji .. zero turystyki na rynku jakas dziwna scena niczym z PRL. Zasciankowosc ludzi na czele z tym dziwnym prezydentem .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:06 01-11-2018,   50%
@~M A ja tu mieszkam całe życie. To jak się Ostrołęka zmieniła widzą i doceniają niestety tylko osoby które np. Przyjechały po długiej nieobecności. Stali mieszkańcy albo udają żevnir widzą albo wypierają to bo wpadli w sidła manipulacji MI, Kulika i kleczkowskiego.
Wystarczy spojrzeć na zdjęcia Ostrołęki sprzed np. 5-10 lat i obecne. Różnicę widać gołym okiem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Tv, 18:25 01-11-2018,   -
Świat idzie do przodu. To przecież już XXI wiek. To i Ostrołęka się zmieniła. Ludzie widzą świat i próbują go gonić. Większość inwestycji to prywatni inwestorzy. Taki zachwyt na wyrost.
odpowiedz   •   oceń :  
~T, 09:31 02-11-2018,   -
Pidaj konkrety.
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny I, 15:28 01-11-2018,   34%
Panie Boże Ty to widzisz i nie grzmisz!!! Istny cyrk Panie Januszu Józefie K., jakiego poweru Pan dostał, jaki Pan prospołeczny się nagle zrobił, otwarty na debaty, spotkania, frontem do mieszkańców, jaki wysyp inicjatyw wyciąga je Pan niczym króliki z kapelusza a jaki aktywny z taką energią zapałem do pracy gwarantuję Panu, że znajdzie Pan zatrudnienie w najlepszych korporacjach, jak widać zdrowo wyborcy popędzili Panu kota i Pańskiemu gangtowarzystwu. Spowiedników też chyba macie swoich na etacie z układu? I proszę nie pisać takich bzdur, że Energa przekazała kamizelki odblaskowe SP nr 5, przecież my za nie zapłacimy, proszę także nie ogłupiać ludzi i nie pisać na Pańskich plakatach wyborczych, ze komunikacja MZK bedzie nadal za darmo co Pan gwarantuje jako prezydent itd. nie ma nic za darmo, przecież potężne strumienie kasy płyną z ratusza do MZK, którymi zarządza jeden z lepszych macherów w mieście ;-), kto wie czy to nie najdroższa komunikacja w Polsce jak nie w UE?. Panie Boże Ty to widzisz i nie grzmisz!!! Panie prezydencie (napisałem celowo z małej litery bo nie zasługuje Pan na dużą) ja zamiast debaty zaproponowałbym Panu wykrywacz kłamstw (wariograf), są na rynku firmy, które oferują badania wariograficzne, oczywiście odpłatnie ale spokojnie ja zapłacę, zaprosimy mieszkańców, seria pytań i oczyścimy Pana ze wszystkich oszczerstw i pomówień, proste co Pan na to?    
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:01 01-11-2018,   67%
@~bezpartyjny I No proszę klakierzy z MO i tu wystawiają swoje gotowce?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 20:15 01-11-2018,   100%
@~bezpartyjny I
Dobry wieczór!

Cyt. "co Pan na to?"    

Nie wiem co "prezydent  na to", ale ja, Anna - Kurpiowska Panna, na to, jak na lato!
Bezpartyjny prosiaczku! Ostrołęczanie nie są głupcami - nie wybiorą na prezydenta miasta, byłego eseldowca, bez charyzmy, bez żadnych kontaktów ani możliwości w rządzie. Szczęka ci opadnie już w niedziele, gdy Kulik dostanie manto. Zdziwisz się okrutnie. Ze spokojem oczekuję na niedzielny wieczór wyborczy...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Zatroskany, 17:29 01-11-2018,   50%
Często podkreślacie (moim zdaniem trochę niesłusznie bo wszelkie inwestycje wymagają czasu. Często przygotowanie dokumentacji trwa o wiele dłużej niż sama budową czy remont. Takie realia) że w ostatnim czasie kotowski jes bardzo aktywny wiążąc to z wyborami.( oczywiście w wielu przypadkach to prawda. Podobnie jak nigdy nie wcześniej nie widziałem Kulika rozmawiajacego z ludźmi - Ilu było postawionych to zostawiam tym którzy widzieli te spotkania.)
Obawiam się tylko czy Kulik dokończył te projekty które zaczął Kotowski bo te niezależnie od poglądów są potrzebne. Druga obawa to taka czy Kulik będzie potrafił pojechać do Warszawy żeby "wywalczyć  " kolejne wsparcie rządu. Szczerze wątpię. Kotowski ma lepsze kontakty z rządem.
I druga obawa: prezydent jest również  swoistą wizytówką miasta. Musi występować publicznie, przemawia itd. Niestety nie widziałem Kulika pod obstrzałem kamer, niewygodnych pytań itd. ( z powodu ucieczki przed debata) niestety występ na chodniku (Często szczegółowo zaaranżowanych) to nie to samo co publiczne wystąpienie przydrożnych uroczystościach, przy podejmowaniu ważnych osób goszczących w mieście. Od wizerunku prezydenta "na zewnątrz " również wiele zależy.
Niezależnie od upodobań politycznych..
Kotowski potrafi się zachować, przemówić (bez kartki i suflerów).
Widać duże zachłysnięcie się Kulikiem. Tylko co on może zrobić? Pierwsze rok dwa będą czystki - ok, to również potrzebne w jakimś zakresie ( czy jego kolesie okażą się lepsi czas pokaże) tylko czy od tych niby rewolucji będzie w Ostrołęce żyło się lepiej? Czy przybędzie inwestorów? (To może i tak , bo niedawno miasto za Kotowskiego zostało dołączone do specjalnej strefy ekonomicznej).
Mam wrażenie że program Kulika ma tylko jeden konkret i prawdziwy cel (Podobnie jak PO - Kleczkowski) oddepchnać pis od władz. I na tym kończy się program dla miasta.
Jak już pisałem, od samej wymiany na " swoich " przeciętnym mieszkańcom nie będzie żyło się lepiej, nawet nie odczujemy tych zmian w codziennym życiu. Ale brak inwestycji , wsparcia rządu...na pewno odczujemy.
Wybór należy do nas...I najgorsze co możemy sobie sami zrobić to głosować emocjami- bo tego czy tamtego nie lubię. Oczywiście możemy ale co nam to da i naszemu miastu???
odpowiedz   •   oceń :  
~Zatroskany, 18:04 01-11-2018,   50%
Często podkreślacie (moim zdaniem trochę niesłusznie bo wszelkie inwestycje wymagają czasu. Często przygotowanie dokumentacji trwa o wiele dłużej niż sama budową czy remont. Takie realia) że w ostatnim czasie kotowski jes bardzo aktywny wiążąc to z wyborami.( oczywiście w wielu przypadkach to prawda. Podobnie jak nigdy nie wcześniej nie widziałem Kulika rozmawiajacego z ludźmi - Ilu było postawionych to zostawiam tym którzy widzieli te spotkania.)
Obawiam się tylko czy Kulik dokończył te projekty które zaczął Kotowski bo te niezależnie od poglądów są potrzebne. Druga obawa to taka czy Kulik będzie potrafił pojechać do Warszawy żeby "wywalczyć  " kolejne wsparcie rządu. Szczerze wątpię. Kotowski ma lepsze kontakty z rządem.
I druga obawa: prezydent jest również  swoistą wizytówką miasta. Musi występować publicznie, przemawia itd. Niestety nie widziałem Kulika pod obstrzałem kamer, niewygodnych pytań itd. ( z powodu ucieczki przed debata) niestety występ na chodniku (Często szczegółowo zaaranżowanych) to nie to samo co publiczne wystąpienie przydrożnych uroczystościach, przy podejmowaniu ważnych osób goszczących w mieście. Od wizerunku prezydenta "na zewnątrz " również wiele zależy.
Niezależnie od upodobań politycznych..
Kotowski potrafi się zachować, przemówić (bez kartki i suflerów).
Widać duże zachłysnięcie się Kulikiem. Tylko co on może zrobić? Pierwsze rok dwa będą czystki - ok, to również potrzebne w jakimś zakresie ( czy jego kolesie okażą się lepsi czas pokaże) tylko czy od tych niby rewolucji będzie w Ostrołęce żyło się lepiej? Czy przybędzie inwestorów? (To może i tak , bo niedawno miasto za Kotowskiego zostało dołączone do specjalnej strefy ekonomicznej).
Mam wrażenie że program Kulika ma tylko jeden konkret i prawdziwy cel (Podobnie jak PO - Kleczkowski) oddepchnać pis od władz. I na tym kończy się program dla miasta.
Jak już pisałem, od samej wymiany na " swoich " przeciętnym mieszkańcom nie będzie żyło się lepiej, nawet nie odczujemy tych zmian w codziennym życiu. Ale brak inwestycji , wsparcia rządu...na pewno odczujemy.
Wybór należy do nas...I najgorsze co możemy sobie sami zrobić to głosować emocjami- bo tego czy tamtego nie lubię. Oczywiście możemy ale co nam to da i naszemu miastu???
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny I, 20:41 01-11-2018,   50%
Panie Boże Ty to widzisz i nie grzmisz!!! Istny cyrk Panie Januszu Józefie K., jakiego poweru Pan dostał, jaki Pan prospołeczny się nagle zrobił, otwarty na debaty, spotkania, frontem do mieszkańców, jaki wysyp inicjatyw wyciąga je Pan niczym króliki z kapelusza a jaki aktywny z taką energią zapałem do pracy gwarantuję Panu, że znajdzie Pan zatrudnienie w najlepszych korporacjach, jak widać zdrowo wyborcy popędzili Panu kota i Pańskiemu gangtowarzystwu. Spowiedników też chyba macie swoich na etacie z układu? I proszę nie pisać takich bzdur, że Energa przekazała kamizelki odblaskowe SP nr 5, przecież my za nie zapłacimy, proszę także nie ogłupiać ludzi i nie pisać na Pańskich plakatach wyborczych, ze komunikacja MZK bedzie nadal za darmo co Pan gwarantuje jako prezydent itd. nie ma nic za darmo, przecież potężne strumienie kasy płyną z ratusza do MZK, którymi zarządza jeden z lepszych macherów w mieście ;-), kto wie czy to nie najdroższa komunikacja w Polsce jak nie w UE?. Panie Boże Ty to widzisz i nie grzmisz!!! Panie prezydencie (napisałem celowo z małej litery bo nie zasługuje Pan na dużą) ja zamiast debaty zaproponowałbym Panu wykrywacz kłamstw (wariograf), są na rynku firmy, które oferują badania wariograficzne, oczywiście odpłatnie ale spokojnie ja zapłacę, zaprosimy mieszkańców, seria pytań i oczyścimy Pana ze wszystkich oszczerstw i pomówień, proste co Pan na to?    
odpowiedz   •   oceń :  
~prawy i sprawiedliwy, 21:20 01-11-2018,   0%
Dziś znalazłem w skrzynce pocztowej  2 egzemplarze "Ostrołęki Samorządowej" nr 10, Panowie i Panie mówię do Pana prezydenta i jego otoczenia, wsadźcie sobie to Wasze propagandowe pisemko  głęboko  w ... , czy Wy naprawdę mieszkańców Ostrołęki tak nisko oceniacie? macie ich za nic wciskając cały czas ten sam kit i papkę? Ci ludzie na Pana głosowali,  i na Pana otoczenie a Pan teraz tak ich traktuje, nie zasłużyli na to ? chyba Waszym nauczycielem i mentorem jest ten wynaturzony osobnik, który powiedzieć miał,  że " kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą", Panie Wojtku te słowa dedykuję do Pan Wojtka Dorobińskiego Redaktora Naczelnego propagandowego gniota pod tytułem " Ostrołęka Samorządowa" , Panie Wojtku kiedyś był z Pana porządny gość, co teraz się z Panem stało czyżby sprzedał i zatracił się Pan dla jakiejś ciekawej synekury np. w muzeum wyklętych? czy warto dla tego zgubić ideały,  moralny kręgosłup? Co do Waszego pisma " Ostrołęka Samorządowa" niech to będzie dla Was wyznacznikiem i kierunkiem dalszych działań " mówić jak najmniej robić jak najwięcej" to co zrobicie obroni się samo, nie potrzeba propagandy,  to zbędne dodatkowe  koszty, a tak na marginesie ile nas podatników kosztuje to Wasz pismo propagandowe???
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 21:39 01-11-2018,   100%

Kochani!

Widzę, że wśród POgiętego POspólstwa POlszewickiego, z prędkością geometryczną narasta niepokój, strach, lęk i frustracja. Oj, POlszewiki, POlszewiku-skurczybyki, już widzę oczyma duszy mojej wasze miny po ogłoszeniu pierwszych, wstępnych wyników wyborów. Będzie jeden wielki, POwszechny, POnury płacz, lament, jęki i zgrzytanie zębiskami...

POzdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~prawy i sprawiedliwy, 21:57 01-11-2018,   100%
w odpowiedzi do Zatroskany jak najbardziej rozumiem Twoje wątpliwości podobnie myślę i podobne ma obiekcje co Pana Kulika, przykre ale prawdziwe nie stać Ostrołęki na porządnego kandydata na Prezydenta, dlaczego nie wiem? może kolejne wybory będzie lepiej może? ja też podobnie myślę, u Pana Kulika będzie prawdopodobnie podobnie obsadzi znajomków bez kompetencji na stanowiskach ? ale będziemy patrzeć im na ręce, sprawdzać i kontrolować, gdzie przy panu Kotowskim zupełnie sobie wszyscy odpuścili kontrolę, bo taki religijny i bogobojny, ale w końcu lud się przebudził i teraz będzie czujny.Także w obecnej sytuacji nie mamy wyjścia musimy rozpier... ten chory układ, pogonić od koryta te sprzedajne zakłamane osobniki, także Zatroskany ja to wszystko wiem rozumiem ale niestety na dziś nie mamy innego wyjścia musimy odpsawać kota od kuwety i resztę zakłamanych jego wazeliniarzy, to pierwszy krok do zmian w tym mieście
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 22:17 01-11-2018,   50%
@~prawy i sprawiedliwy
Żadnych marzeń, miluni... Żadnych marzeń...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~prawy i sprawiedliwy, 22:19 01-11-2018,   34%
Apel do wszystkich mieszkańców Ostrołęki: skoro pofatygował się do nas premier Morawiecki tzn. że jest gorąco, że się poważnie boją, że nie chcą stracić tego miasta. A co za tym idzie zrobią wszystko aby wybory zakończyły się dla nich sukcesem, i nie cofną się prze niczym, dlatego też proszę wszystkich mieszkańców i pozostałe komitety wyborcze aby zabezpieczyły odpowiednio wszystkie miejsca wyborcze, powołały w każdym miejscu naprawdę zaufanych mężów zaufania bo wszystko wskazuje na to, że ta ekipa nie cofnie się przed niczym i do wszystkiego jest zdolna  
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 22:32 01-11-2018,   50%
@~prawy i sprawiedliwy
... a juści, słusznie prawisz - słusznie i naukowo...
odpowiedz   •   oceń :  
~miś, 09:19 02-11-2018,   0%
Sytuacja w Ostrołęce jest bardzo podobna do sytuacji w Polsce. Z tylnego siedzenia rządzi miastem człowiek który z powodu niewybieralności nie może zostać prezydentem, a może nie chce bo woli rządzić i nie ponosić za to żadnych konsekwencji, na kierownicze stanowiska wybiera się ludzi niekompetentnych bez odpowiedniego doświadczenia i umiejętności ale za to wiernych i lojalnych. Z powodu złego zarządzania wszystko powoli zaczyna się sypać , władza wtedy szuka winnych , oczywiście na zewnątrz , wrogami którzy są winni tej sytuacji jest każdy kto krytykuje władzę, mając wroga można już wszystko zrzucić na niego i dalej ludziom mydlić oczy........................................
odpowiedz   •   oceń :  
~ROMAN, 09:45 02-11-2018,   100%
POTRZEBNE SĄ ŚWIATŁA NA SKRZYŻOWANIU UL. SIKORSKIEGO Z UL. BLACHNICKIEGO (OBOK SZKOŁY NR 10)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31