2016-12-06T17:16:23+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Jechał pijany polonezem, bez prawa jazdy i włączonych świateł

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1

Wczoraj w godzinach wieczornych przypadkowy kierowca zatrzymał w centrum Ostrołęki kompletnie pijanego kierowcę poloneza. Mężczyzna jechał bez świateł całą szerokością ulicy, a w pewnym momencie zatrzymał się bez powodu na środku przejścia dla pieszych. Wtedy właśnie do akcji wkroczył interweniujący kierowca.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 grudnia około godziny 17:20 w rejonie skrzyżowania ulic 11 Listopada i Inwalidów Wojennych. Przypadkowy kierowca jadący za polonezem, zauważył, że auto porusza się całą szerokością drogi, co mogłoby sugerować, że kierujący jest pijany. Polonez z niewyjaśnionych przyczyn zatrzymał się nagle na przejściu dla pieszych. Moment ten wykorzystał interweniujący kierowca, podbiegł do auta i otworzył drzwi. Od kierującego polonezem czuć było silną woń alkoholu.

- W związku z tym zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę poprzez wyjęcie kluczyków ze stacyjki i powiadamiając o sytuacji policję. Kierującym okazał się być 59-letni mieszkaniec naszego powiatu. Policjanci poddali nieodpowiedzialnego mężczyznę badaniu trzeźwości, niestety jego wynik badania to 2,2 promila alkoholu w organizmie, mężczyzna chwiał się na nogach – poinformował nas mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że kierującemu polonezem kilka lat temu zatrzymano prawo jazdy. W polonezie oprócz kierującego znajdowały się dwie kobiety w wieku 65 i 28 lat, obydwie są również mieszkankami naszego powiatu. Młodsza z kobiet także była pijana, w alkomat wydmuchała 1 promil. Polonez został odholowany na policyjny parking.

- Coraz więcej sygnałów o osobach, którzy kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu otrzymujemy od państwa na telefon alarmowy. Za wszystkie dziękujemy, takie właściwe reakcje oznaczają jedno - coraz więcej osób mówi stanowcze NIE pijanym kierowcom, którzy stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ogromne niebezpieczeństwo i często są przyczyną ogromnych tragedii – dodaje mł. asp. Żerański.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego ostrołęckiej komendy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×