2015-10-23T12:35:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Od 1 grudnia bezpłatny parking przy Prądzyńskiego? Decyzja w rękach radnych

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Od 1 grudnia z parkingu przy ulicy Prądzyńskiego będzie można korzystać bezpłatnie – takie założenia zawarto w projekcie uchwały wprowadzającej zmiany w ostrołęckiej strefie płatnego parkowania. Ostateczna decyzja należy jednak do miejskich radnych.

Za pozostawienie swojego pojazdu na parkingu przy ulicy Prądzyńskiego w Ostrołęce nie zapłacimy nic przez pierwsze 40 minut. Warunkiem jest pobranie z jednego z trzech parkomatów specjalnego „biletu zerowego”, upoważniającego do darmowego postoju. Należy przy tym pamiętać by podać właściwy numer rejestracyjny samochodu. Po tym czasie opłatę trzeba będzie uiścić według standardowego cennika. Z bezpłatnego parkingu skorzystać będzie można wyłącznie jeden raz w ciągu doby.

To jak na razie tylko projekt uchwały wprowadzający zmiany w strefie płatnego parkowania. Trafi on pod obrady w trakcie najbliższej październikowej sesji Rady Miasta. Jeśli radni pozytywnie przegłosują ten projekt, zmiany obowiązywały będą od 1 grudnia 2015 roku do 1 marca 2016 roku.

"Zarządcy i Właściciele lokali oraz przedstawiciele firm i spółdzielni zlokalizowanych w rejonie ulic Mikołaja Kopernika, gen. armii Aleksandra Gorbatowa i gen. Ignacego Prądzyńskiego wystąpili do Prezydenta Miasta w sprawie zniesienia opłat parkingowych przy ul. gen. Ignacego Prądzyńskiego. W odczuciu Wnioskodawców płatne parkingi w dużym stopniu obniżyły atrakcyjność ich lokali handlowych i usługowych. Zmalały też obroty uzyskiwane przez przedsiębiorców. Wnioskodawcy proszą o wsparcie w trudnej dla nich sytuacji.

Prezydent Miasta przedstawił problem wyłonionej w przetargu firmie zajmującej się obsługą i prowadzeniem strefy płatnego parkowania. Uzyskał zgodę na ewentualne wprowadzenie zmian pod warunkiem refundacji kosztów przygotowania odpowiednich aplikacji, które byłyby wprowadzone do wskazanych parkomatów. Miasto winno też refundować koszty ewentualnych strat w porównaniu z uzyskanymi w tych miejscach średnimi wpływami. Te dwie pozycje stanowią zarazem skutki finansowe  prowadzonej uchwały." - czytamy w uzasadnieniu do uchwały

Decyzja co do wprowadzenia zmian w ostrołęckiej strefie płatnego parkowania już w najbliższy czwartek, 29 października.
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3