2017-08-11T13:16:18+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Rusza projekt „Odblask to nie obciach”

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
1
1
Najlepszy komentarz
~Gość, 14:36 11-08-2017,   -
ale odblask to obciach i absurd
odpowiedz   •   oceń :  
Kilkanaście firm i instytucji z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego jednoczy siły w walce o bezpieczeństwo na drogach. W tym celu uruchomiony zostanie specjalny program „Odblask to nie obciach”.

Celem tej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez wzrost świadomości związanej z byciem świadomie widocznym na drodze oraz promocją używania elementów odblaskowych głównie wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych.
Cel ten ma być osiągnięty przez prezentację m.in. w przedszkolach i szkołach Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego „urządzenia” nazwanego „magiczną” tubą.

Tuby w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazują różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich. Ich wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy możemy zaprezentować symulację drogową „po ciemku”.

Co organizatorzy akcji chcą w ten sposób osiągnąć?
- przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo na drogach
- zmienić sposób myślenia i podejścia do problemu bezpieczeństwa na drodze tak wśród najmłodszych jak i ich rodziców
- wypromować nawyk noszenia odblasków
- każdy z nas ma wreszcie, może i niewielki, ale jednak wpływ, żeby coś zrobić a im więcej nas będzie, tym większy będzie efekt i wydźwięk tej akcji.

Olbrzymią zaletą tej akcji jest to, że nie jest jednorazowa. Ma ona z założenia trwać, co najmniej pół roku a może i dłużej. Żeby była ona pewnego rodzaju inspiracją i tym przysłowiowym „kijem włożonym w mrowisko”, który sprowokuje dalsze działania. Na stronie organizatora akcji www.y4u.pl będzie pełna informacja na temat akcji.

Bezpieczeństwo jest pojęciem wirtualnym i czymś „nienamacalnym”. Bardzo często słyszymy, że „nas to nie dotyczy” lub „nam się takie rzeczy nie przytrafią”. Ale czy tak jest naprawdę? Statystyki mówią coś zupełnie innego. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że każdego dnia na polskich drogach ginie ok. 10 osób, z czego 4 to piesi i rowerzyści, często nieoznakowani. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Piesi, rowerzyści, motocykliści i kierowcy samochodów – wszyscy w takiej czy innej formie korzystamy z dróg i jesteśmy ich użytkownikami. I każda z tych grup ma w pewnym sensie wpływ na inną. Edukując najmłodszych mamy wielką szansę nauczyć ich prawidłowych wzorców zachowań, które później „zabiorą” ze sobą najpierw na rowery a potem do samochodów. Czy będą to te dobre, czy złe zależy również od nas.

Przestańmy wreszcie narzekać, że jest źle. To akurat wiedzą już wszyscy. Czas na zmiany. I tych zmian możemy dokonać razem. Dzięki temu wyjątkowemu projektowi każdy z nas, będąc jego częścią, będzie mógł powiedzieć, że przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Jeśli dzięki temu uda się uratować, choć jedno ludzkie życie, będzie to oznaczało, że warto było to robić.

Partnerami akcji są m.in.:
- Urząd Miasta Ostrołęki
- Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce
- Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
- Straż Miejska w Ostrołęce
- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
- Nikko Sushi
- Forma5Club
- Tettsui Security
- Galeria Bursztynowa
- MJ Projekt
- Piekarnia Kurpiowska Serafin
- Mróz Inżynieria
- Prospreco Polska
- Kwiaciarnia „Ewa”
- Oldar
- Englishtop
- Max-Pro
- Agencja Reklamowa 2er

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest nieformalna grupa „Sławek & Przyjaciele”. Oficjalna inauguracja akcji już w najbliższą środę o godzinie 10:00 pod Urzędem Miasta w Ostrołęce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 14:36 11-08-2017,   -
ale odblask to obciach i absurd
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30