eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ten mieszkaniec "wbił kij w mrowisko". Jest za budową spalarni w Ostrołęce. "Proszę pomyśleć trzeźwo"

REKLAMA
zdjecie 3183
zdjecie 3183
REKLAMA

Na spotkaniu ws. budowy przez Orlen EkoUtylizacja spalarni odpadów w Ostrołęce zdecydowaną większość stanowili przeciwnicy tej inwestycji. Jeden z uczestników spotkania zadeklarował, że jest za budową spalarni i przedstawił ku temu argumenty. "Wiem, że włożyłem kij w mrowisko" - dodał, widząc reakcję ludzi na jego słowa.

Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych, Medycznych i Weterynaryjnych (ITPON) planuje wybudować w Ostrołęce spółka Orlen EkoUtylizacja. Spalarnia ma powstać na skraju miasta, w przemysłowej części Ostrołęki w rejonie ulicy Turskiego, przy składowisku odpadów komunalnych i budowanej elektrowni gazowej.

Na niedzielnym spotkaniu w SP 4 nie było władz spółki, ani władz miasta. Byli za to mieszkańcy, w większości przeciwni inwestycji, choć w dyskusji pojawił się też wyjątek.

- Ja chciałbym powiedzieć, że ja jestem za budową tej spalarni. Uważam, że jej budowa pozytywnie wpłynie na przyszłość naszego miasta. Tak, proszę państwa, to trudna sprawa. W tej chwili młodzi ludzie wyjeżdżają z tego miasta, ja też byłem zmuszony, głównie przez to, że tu nie ma dobrej pracy - mówił jeden z uczestników spotkania. - Ta inwestycja spowoduje sprowadzenie dobrych miejsc pracy do Ostrołęki - podkreślał.

Mieszkaniec był w zdecydowanej mniejszości na sali, czemu ludzie dali wyraz - nie dając mu dojść do głosu. Kiedy w końcu mu się to udało, podkreślił: "Wiemy, jaka jest sytuacja naszej ostrołęckiej elektrowni, może niedługo pójdzie do odstawienia. Widzę, że jest trochę ludzi z elektrowni, siły remontowe mogłyby zostać podtrzymane również w tym zakładzie planowanym".

- Proszę pomyśleć trzeźwo, nie żyjemy w jakiejś bańce, Ostrołęka nie jest samodzielnym miastem. Istnieje mnóstwo takich spalarni, również w Polsce. Pracowałem na budowie takiej spalarni w Białymstoku, miałem propozycję pracy na terenie spalarni w Olsztynie. Byłem potem w innym charakterze na terenie spalarni w Białymstoku. Mogę powiedzieć, że nie ma tam żadnych uciążliwości zapachowych. W Warszawie przebywam przy spalarni regularnie, nie ma tam też żadnych uciążliwości - dodał.

- Wiem, że wbiłem kij w mrowisko, ale takie są fakty. Ostrołęka się wyludnia, a ta decyzja wpłynęłaby pozytywnie na rozwój miasta - zakończył.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×