eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Zmodyfikują miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
REKLAMA

Mieszkańcy bloku przy ul. Sucharskiego 5 w Ostrołęce uznali, że na parkingu przed ich budynkiem znajduje się zbyt duża liczba miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Za pośrednictwem radnego Michała Skowrońskiego zwrócili się więc do prezydenta Janusza Kotowskiego o pomoc w tej trudnej sytuacji.

Według mieszkańców (oraz radnego), jedno z miejsc parkingowych dla osoby niepełnosprawnej zostało wyznaczone w związku z wnioskiem jednej z mieszkanek bloku. Od dawna nie posiada ona jednak uprawnień do parkowania w tym miejscu, tak samo jest w przypadku innych osób z tego bloku. Miejsce stoi puste, a mogłoby przecież służyć innym mieszkańcom. Dlatego radny Michał Skowroński złożył wniosek o przywrócenie możliwości parkowania w tym miejscu dla wszystkich kierujących.

Nie jest to jednak proste, ponieważ ustawa prawna o ruchu drogowym wskazuje, iż przy ogólnej liczbie stanowisk do parkowania w liczbie między 16 a 40, muszą być dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych - dotyczy to oczywiście jednej ulicy. Ulica mjr Henryka Sucharskiego posiada istniejące parkingi, na których miejsca postojowe nie są wyznaczone oznakowaniem poziomym, ze względu na późniejszą ewentualną modyfikację tych miejsc. Na całej ulicy wielkość zatok postojowych wskazuje na możliwość wyznaczenia nawet 40 miejsc postojowych.

- Biorąc pod uwagę zapisy ustawy o drogach publicznych należałoby pozostawić dwa miejsca postojowe dla niepełnosprawnych na tej ulicy. Wobec powyższego, przedmiotowe miejsce postojowe dla osoby niepełnosprawnej zostanie przeniesione przy sprzyjających warunkach atmosferycznych na zatokę postojową zlokalizowaną w pobliżu Zespołu Szkół nr 5 - informuje prezydent Janusz Kotowski.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×