eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Oszuści grasują po Ostrołęce. Senior cudem uniknął utraty pieniędzy

REKLAMA
zdjecie 4610
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Senior z Ostrołęki wpadł w pułapkę zastawioną przez fałszywego prokuratora. Mógł stracić całe swoje oszczędności, ale uchronił go od tego pracownik banku, w którym 70-latek chciał wypłacić 20 tysięcy złotych i nieświadomy zagrożenia planował przekazać je oszustowi.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 19 października. Wtedy to do 70-latka z Ostrołęki zadzwonił nieznajomy mężczyzna podający się za prokuratora. Rozmówca poinformował seniora, że pieniądze na jego koncie bankowym są zagrożone i aby były bezpieczne należy je szybko wypłacić z banku i przekazać na przechowanie. Fałszywy prokurator zapewniał, że gotówka zaraz po policyjnej akcji zostanie zwrócona.

Przestraszony i zmanipulowany 70-latek uwierzył w wersję przedstawioną mu przez fałszywego prokuratora i poszedł do banku chcąc wypłacić wszystkie oszczędności ze swojego konta wynoszące ponad 20 tysięcy złotych. Na szczęście w banku trafił na doświadczonego pracownika placówki, który szybko uświadomił seniora, że prawdopodobnie padł on ofiarą oszusta. Mężczyzna omówił seniorowi najczęstsze metody jakimi oszuści posługują się podczas oszustw i powiadomił o wszystkim policjantów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna padł ofiarą oszusta - w tym dniu doszło do kilku prób oszustw tą metodą. Właściwa postawa pracownika banku zapobiegła przestępstwu, przez które senior mógł stracić oszczędności całego życia.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pamiętajmy, że prokuratorzy i policjanci nie angażują obywateli do udziału w żadnych akcjach przeciwko przestępcom. Nie żądają także wypłaty pieniędzy lub zaciąganie kredytów. Warto też wiedzieć, że przestępcy mogą korzystać z oprogramowania, które sprawia, że na naszych telefonach wyświetlają się nazwy banków i instytucji, z których to niby mają dzwonić.

Rozmawiajmy z seniorami z naszych rodzin o metodach, jakimi posługują się sprawcy. Przekażmy im, jak mają się zachować w przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy. Nasi seniorzy muszą wiedzieć, że bez względu na to wszystko nie mogą przekazywać pieniędzy obcym!

- dodaje komisarz Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×