eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Oszustwo na 90 tysięcy złotych! Małżeństwo z powiatu ostrołęckiego straciło oszczędności po kliknięciu w reklamę inwestycji

REKLAMA
zdjecie 9224
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9224

“Wyczyścili” konto przy użyciu zdalnego pulpitu. Małżeństwo z powiatu ostrołęckiego straciło 90 tysięcy złotych! Przynętą była oferta inwestycji “gwarantującej” szybki i ogromny zysk.

W sieci, głównie w mediach społecznościowych, aż roi się od krzykliwych bannerów reklamowych z hasłami obiecującymi ogromne zyski w bardzo krótki czasie. Na jedną z takich ofert natrafiła 58-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego. Po jej kliknięciu została przekierowana na jedną z platform internetowych, gdzie podała swój numer telefonu oraz została automatycznie zarejestrowana.

Po chwili na jej telefon zadzwoniła kobieta mówiąca wschodnim akcentem, która powiedziała, że mieszkanka naszego powiatu szybko może zarobić pieniądze wpłacając jedynie kwotę 450 złotych na co 58-latka się zgodziła. Potem pozwoliła na zainstalowanie na jej i męża komputerze aplikacji do obsługi zdalnego pulpitu nie zdając sobie sprawy, że dała tym samym dostęp obcej osobie do zawartości jej całego komputera. Widziała, jak jej ekranie ktoś zdalnie rusza „myszką” jednak dalej wierzyła w uczciwość osoby przedstawiającej się za menedżera. 58-latka podała również wszystkie swoje oraz męża, dane z ich dowodów osobistych, adresu zamieszkania, numery karty kredytowych i inne dane niezbędne do zalogowania na Ich konta bankowe.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W wyniku działania oszustów zostały zerwane lokaty bankowe mieszkańców naszego powiatu oraz zaciągnięte na nich kredyty. Łącznie 58-latka i jej mąż zostali oszukani na kwotę co najmniej 90 tysięcy złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×