zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-07T19:59:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Państwo w Państwie" o strzelnicy w Stepnie-Michałkach. Przeprowadzono dziennikarską prowokację

REKLAMA
REKLAMA
0
4
23

Reporterzy "Państwa w Państwie" przyjechali w okolice Ostrołęki, by zająć się tematem strzelnicy w Stepnie-Michałkach. Przeprowadzili nawet dziennikarską prowokację.

O strzelnicy w Stepnie-Michałkach pisaliśmy już w 2019 roku. Mieszkańcy skarżą się nie tylko na hałas, ale też na niebezpieczeństwo. Pociski mają wylatywać poza teren strzelnicy.

ZOBACZ WIĘCEJ: Niebezpieczna strzelnica w Stepnie-Michałkach. "Czy musi dojść do tragedii?" ZOBACZ WIDEO

Wówczas pokazywaliśmy m.in. filmy - świszczące kule w lesie oraz wybita szyba w aucie (przez pocisk) wskazywały na niebezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Od tego czasu ich sytuacja nie poprawiła się. Sytuacją zajęła się telewizja Polsat i program "Państwo w Państwie".

Program wyemitowano w niedzielę 7 listopada br. Pokazano m.in. reportaż Agnieszki Zalewskiej, była też dyskusja na żywo w studio.

- To jest jak poligon – mówił jeden z mieszkańców w wyemitowanym reportażu. Mieszkańcy wskazują, że w Stepnie-Michałkach jest śmiertelna pułapka. „Każdy tutaj każdy mówi jednym głosem: ta strzelnica jest zagrożeniem (…) Na jeden weekend zapraszam starostę, niech spędzą tu weekend, a my sobie postrzelamy. Zobaczymy, jak się poczują” – mówiła inna z mieszkanek. Wszyscy mówią jednym głosem: chcemy spokoju.

W studiu pojawił się pan Sławomir Żebrowski, który pokazał  nagrania, jakie mieli okazję już widzieć czytelnicy naszego serwisu. Na jednym z nagrań słyszymy, że kula przeleciała w niewielkiej odległości od nagrywającego. Nagranie trafiło do prokuratury. - Prokuratura przedłużała postępowanie, później sprawę umorzyła – wskazał pan Sławomir.

- To wynik słabego państwa. To wszystko wygląda, jak państwo mafijne - mówił Michał Kołodziejczak z Agro Unii, goszczący w studiu. Wskazał, że "tak wygląda polska prowincja".

Reporterzy „Państwa w Państwie” postanowili udać się do Polskiego Związku Łowieckiego, ale tam nie chciano z nimi rozmawiać. Pojawili się też na strzelnicy, gdzie przeprowadzili prowokację: chcąc zorganizować imprezę ze strzelaniem na 70 osób, przy czym żaden z uczestników nie miałby pozwolenia na broń. Okazało się, że strzelanie (bez uprawnień) z broni należącej do strzelnicy jest możliwe, a dziennikarka bez problemu umówiła się na konkretny termin. Czy w tym, że strzelają osoby mało obeznane z bronią może tkwić przyczyna pocisków latających poza terenem strzelnicy? - zastanawiano się w programie.

Czy program "Państwo w Państwie" zmieni sytuację mieszkańców wsi Stepna-Michałki? O tym przekonamy się już wkrótce, ale jedno jest pewne: temat został nagłośniony w dość istotny sposób.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×