eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Papierosy bez akcyzy. Wyliczono potencjalne straty Skarbu Państwa

REKLAMA
zdjecie 4610
REKLAMA

Blisko 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Ostrołęki. Właściciele nielegalnego towaru usłyszeli już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 20 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków.

W ciągu minionych dwóch dni policjanci z wydziału do spraw walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadzili dwie policyjne akcje skierowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej. Obydwie zostały przeprowadzone na terenie Ostrołęki. W wyniku podjętych przez policjantów czynności tj. przeszukania pojazdów i pomieszczeń zabezpieczono blisko 1500 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, są to mieszkańcy Ostrołęki, które już usłyszały zarzuty z kodeksu karnego skarbowego i przyznały się do ich popełnienia.

zdjecie

- Przypominamy, że za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Pamiętajmy, że kupując takie nielegalne wyroby nigdy nie znamy do końca ich składu chemicznego, dlatego mogą one być bardzo niebezpieczne - mówi kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×