2016-04-12T13:33:10+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

PGE Dystrybucja sadzi „lasy pełne energii”

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA

PGE Dystrybucja rozpoczęła trzecią edycję akcji „Las pełen energii”. Dzięki tej autorskiej ekologicznej inicjatywie, realizowanej we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych, w tym roku przybędzie 80 tysięcy młodych drzew. Do tej pory w ramach akcji „Lasy pełne energii” PGE Dystrybucja posadziła ok. 120 tys. młodych drzew, a razem z tegorocznymi planami - 200 tys. Łącznie na terenie działania PGE Dystrybucja w akcji weźmie udział ok. 2 tys. uczniów gimnazjów i szkół średnich.

W akcję włączają się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Posadzą w sumie 80 tysięcy młodych drzew – sosen, dębów, brzóz i świerków na terenie działania ośmiu oddziałów PGE Dystrybucja. Akcja „Las pełen energii” wpisuje się w realizowane przez Grupę PGE projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i adresowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych. Ma na celu budowę postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Biorą w niej udział uczniowie, którzy w ramach nauki szkolnej prowadzą również własne projekty ekologiczne. W ten sposób PGE wspólnie ze społecznościami lokalnymi przyczynia się do zapewnienia zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego. Sadząc „lasy pełne energii”, PGE Dystrybucja aktywnie uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 dzień kwietnia.

Tegoroczna, wiosenna edycja akcji, zostanie przeprowadzona w kilkunastu nadleśnictwach na terenie działania wszystkich ośmiu oddziałów PGE Dystrybucja. W województwie mazowieckim „lasy pełne energii” powstają po raz pierwszy. Także tutaj pod nadzorem leśników w przedsięwzięciu uczestniczy młodzież szkolna, energetycy oraz władze samorządowe.

Za aktywny udział w akcji sadzenia lasów szczególne podziękowania należą się dyrekcji, kadrze pedagogicznej i dzieciom z gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu. W ciągu kilku godzin niespełna sześćdziesięciu uczniów posadziło na terenie lasów w Borawe prawie 3 tysiące sadzonek. Nadleśniczy i leśnicy z terenu Nadleśnictwa Ostrołęka wskazali powierzchnie do obsadzenia, udostępnili narzędzia i sadzonki. Przed i po pracy udzielali fachowych instrukcji i przeprowadzili bardzo ciekawe pogadanki edukacyjne, opowiadając uczniom ciekawostki na temat lasów i swojej pracy.

Energetycy z Rejonu Energetycznego Ostrołęka bardzo sprawnie zorganizowali wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia akcji w terenie, a więc transport, poczęstunek przy ognisku, wodę do umycia rąk, czy wreszcie agregat, bo nawet przy ognisku przydaje się prąd, żeby np. zagotować wodę. Energetycy opowiadali też zgromadzonym przy ognisku dzieciom o tym jak bezpiecznie i oszczędnie korzystać z energii elektrycznej. Gościem specjalnym był wójt gminy Rzekuń, któremu także podobała się energetyczna inicjatywa i który już podczas odpoczynku przy ognisku barwnie opisywał uczestnikom akcji dzieje Rzekunia.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×