eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pierwsze weto prezydenta Nawrockiego. Poseł Popielarz nie szczędził gorzkich słów

REKLAMA
zdjecie 7237
REKLAMA
zdjecie 7237
Posłuchaj

Poseł Mariusz Popielarz krótko odniósł się do pierwszego weta prezydenta Karola Nawrockiego. Ostrołęcki parlamentarzysta zamieścił jednoznaczny wpis w mediach społecznościowych.

Prezydent RP Karol Nawrocki zawetował nowelizację tzw. ustawy wiatrakowej, która liberalizowała zasady inwestycji w tę formę energetyki na lądzie oraz przewidywała zamrożenie cen prądu dla gospodarstw domowych do końca 2025 roku. Jednocześnie prezydent poinformował, że podpisał projekt inicjatywy ustawodawczej, dotyczący zamrożenia cen energii elektrycznej - wyjęty z zawetowanej ustawy.

Sprawę skomentował już poseł Mariusz Popielarz (KO) z Ostrołęki.

"Weto prezydenta = wyższe rachunki za prąd" - napisał polityk rządzącej koalicji, dodając hasztag "kosztowne weto", jak również grafikę z napisem "prezydenckie weto to wyższe rachunki dla wszystkich gospodarstw domowych i firm".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×