2012-07-25T18:36:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

PiS po kontroli spółki Elewarr: „Potrzebny kilkumiesięczny audyt” [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5573
Posłowie PiS Dawid Jackiewicz i Przemysław Wipler Posłowie PiS Dawid Jackiewicz i Przemysław Wipler
REKLAMA

Jaka jest rzeczywiście skala zawłaszczania spółek Skarbu Państwa? Zdaniem posłów Prawa i Sprawiedliwości przykład Elewarru to jedynie wierzchołek góry lodowej.

„Chcemy zakończyć kilkunastoletni proceder zawłaszczania tych firm” (spółek Skarbu Państwa - red.) - mówił pięć lat temu w expose Donald Tusk.

Jak wykazywali podczas środowej konferencji posłowie PiS Dawid Jackiewicz i Przemysław Wipler, zaledwie kilkunastogodzinna wizyta w spółce Elewarr pokazała, że jest zupełnie inaczej, a takich spółek jak Elewarr w skali kraju może być o wiele więcej. - Premier od pięciu lat albo ma świadomość tego, co się dzieje w spółkach Skarbu Państwa, albo nie ma świadomości, co jest dla niego jeszcze bardziej kompromitujące - mówił Jackiewicz.

Przemysław Wipler zaznaczył, że zakres badanych przez posłów spraw, to jedynie wierzchołek góry lodowej.

- Fakty, które przytaczał pan Łukasik, niestety uległy potwierdzeniu. Spółce Elewarr potrzebny jest kilkumiesięczny audyt - powiedział poseł PiS. Zauważył, że po „aferze taśmowej”, posłowie PiS sprawdzili zarówno spółkę Elewarr jak i inne instytucje wymienione w nagraniu, podczas gdy CBA zakończyło swoją kontrolę na feralnej spółce.

Prawo i Sprawiedliwość oczekuje od Donalda Tuska energicznych działań.

- Pierwszym krokiem, który powinien wykonać premier, jest powstrzymanie wypłaty 180 tys. zł odprawy dla pana dyrektora generalnego Śmietanko - wskazywał Dawid Jackiewicz. Ponowił także wezwanie o powołanie komisji śledczej. - Domagamy się powołania komisji śledczej, która objęłaby nie tylko resort rolnictwa, ale wszystkie spółki Skarbu Państwa - zaapelował Jackiewicz. Poseł PiS zapowiedział, że w najbliższym czasie parlamentarzyści udadzą się także do innych spółek SP, gdzie dochodzi do wyprowadzania pieniędzy poza spółki.

  


[źródło: mypis.pl]
REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×