2016-09-09T10:02:40+02:00 eOstroleka.pl 10 0 3 3.3
Ostrołęka,

Plebiscyt na “Najsympatyczniejszego kierowcę autobusu” - sylwetki kandydatów, część II

REKLAMA
REKLAMA
1
2
1
Najlepszy komentarz
~wiki , 10:42 09-09-2016,   -
Większość kierowców MZK jest sympatyczna w tej grupie P.Darek i Marcin  .  Ale nie ma mojego ulubionego kierowcy Marka K.
odpowiedz   •   oceń :  
Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce zorganizował plebiscyt na “Najsympatyczniejszego kierowcę autobusu”. Dziś przedstawiamy sylwetki kolejnych kandydatów.

Na swojego ulubionego kierowcę miejskiego autobusu można głosować za pośrednictwem strony internetowej MZK. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu wylosowana zostanie jedna nagroda o wartości 300 zł. Losowanie odbędzie się w dniu 18 września 2016r. podczas 2 Pikniku Rodzinnego pn. „Dzień Bez Samochodu”.

Plebiscyt na „Najsympatyczniejszego kierowcę miejskiego autobusu” trwać będzie w okresie 01.09.2016r. – 14.09.2016. W tym czasie za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie internetowej MZK można oddać głos na jednego spośród 14 wybranych kierowców.

Poniżej przedstawiamy kolejną czwórkę kandydatów w plebiscycie:

Kandydant nr 6 – Grzegorz

Przygodę z wędkarstwem pan Grzegorz rozpoczął bardzo dawno temu. W 1990r. po raz pierwszy wybrał się na ryby i pokochał to zajęcie tak mocno, że od 20 lat stanowi ważną część jego życia. Do dziś pan Grzegorz każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Bez wątpienia można powiedzieć, że realizując swoje hobby przebył już dziesiątki tysięcy kilometrów, odwiedził setki zbiorników, rzek czy jezior oraz złowił niezliczoną ilość ryb. Jak jednak mówi pan Grzegorz – „Wędkarstwo nie sprowadza się jedynie do założenia przynęty na haczyk oraz zarzucenia wędki do obojętnie jakiej wody. Jest to bardzo złożona forma wypoczynku, która wymaga wiele cierpliwości i pokory od człowieka, dlatego też, jest również świetnym sposobem pracy nad własnym charakterem”. Pan Grzegorz jest członkiem klubu wędkarskiego Energopap, gdzie wspólnie z innymi pasjonatami rozwija swoje zainteresowania. Zapytany jakie ryby lubi najbardziej łowić, bez zastanowienia odpowiada, że okonie, ponieważ są najsmaczniejsze.

Wędkarstwo nie stanowi jedynego hobby jakie posiada pan Grzegorz. Oprócz łowienia ryb interesuje się sportem, a konkretnie mówiąc – siatkówką. Z wielką uwagą śledzi losy polskiej reprezentacji oraz ostrołęckich siatkarzy - kiedy tylko może udaje się wraz z rodziną, aby obejrzeć mecz na żywo.

Zawód kierowcy autobusu komunikacji miejskiej pan Grzegorz wykonuje od 11 lat. Jak mówi, bardzo lubi tę pracę m.in. dlatego, że zapewnia stały kontakt z ludźmi. Jest osobą zawsze uśmiechniętą i uprzejmą, dlatego cieszy się wielką sympatią ze strony pasażerów.

Kandydat nr 7 – Janek

Zawód kierowcy autobusu wykonuje już od ponad 33 lat. Pomimo upływu czasu, praca jest dla pana Janka nie tylko obowiązkiem ale wciąż także przyjemnością.  Każdego dnia zapewnia bezpieczny dojazd m.in. do pracy,  czy też szkoły wielu mieszkańcom Ostrołęki.

Pan Janek posiada bardzo piękną pasję – kocha muzykę. Co ważne – nie jest to wyłącznie pasja bierna. Pan Janek bowiem nie tylko słucha muzyki ale również ją tworzy i gra. Około 30 lat temu był jednym z współtwórców zespołu muzycznego. Zespół ten istnieje do dziś i zapewnia oprawę muzyczną wielu imprezom, uroczystościom rodzinnym oraz innym okazjom okolicznościowym. Pan Janek potrafi grać na akordeonie oraz na gitarze basowej. Godne podziwu jest, iż gry na ww. instrumentach pan Janek nauczył się sam. Słysząc w radio utwór muzyczny starał się go odtworzyć. Wymagało to wiele samozaparcia i mobilizacji, ale efekt jest wspaniały. Pan Janek posiada także bardzo piękny głos. Bez wątpienia można powiedzieć, że jest muzycznie utalentowanym mężczyzną.

Pan Janek jest także wielbicielem koni. W każdej wolnej chwili jedzie na wieś, gdzie znajdują się jego ulubieńcy i wyrusza konno do lasu czy też na okoliczne łąki, by delektować się świeżym powietrzem i cieszyć pięknem przyrody. Jak mówi pan Janek tego rodzaju rozrywka jest również świetną formą wypoczynku.

Kandydat nr 8 – Kazimierz

Zawód kierowcy wykonuje od 1989r. Jest osobą, której niejeden mógłby pozazdrościć doświadczenia zawodowego oraz umiejętności. Posiada różnorakie kwalifikacje – w swym dorobku zawodowym kierował nie tylko autobusami ale także autami ciężarowymi. Jak jednak twierdzi pan Kazimierz - największą satysfakcję sprawia mu praca w komunikacji miejskiej, ponieważ gwarantuje stały kontakt z ludźmi. Jako kierowca autobusu pracował nie tylko w granicach naszego kraju ale także poza nimi. Przez 3 lata przewoził pasażerów w Londynie i bardzo miło wspomina ten czas.

Pan Kazimierz jest również przedstawicielem lokalnej społeczności - pełni funkcję Sołtysa w Białobrzegu Bliższym. Dzięki temu na co dzień jest blisko ludzi, zna ich problemy i stara się je jak najlepiej rozwiązywać. Jest bardzo kontaktowy i serdeczny, co z pewnością przesądziło o tym, iż zyskał zaufanie tak wielu mieszkańców wsi. Jak mówi pan Kaziu, pełnienie tej funkcji ma dla niego ogromne znaczenie, jest wielkim wyróżnieniem i zaszczytem.

Pan Kazimierz posiada jeszcze inną bardzo piękną pasję - kocha zabytkowe samochody. Sam jest właścicielem MINI COOPER’a z 1963r., którym z przyjemnością udaje się na okoliczne Zloty Zabytkowych Samochodów. Hobbystycznie zajmuje się też mechaniką samochodową.
To jednak nie koniec zainteresowań pana Kazimierza. W wolnym czasie ochoczo organizuje dla całej swojej rodziny spływy kajakowe rzeką Omulwią. Tego rodzaju forma rozrywki sprawia mu wiele radości i jak twierdzi – jest najlepszą i najbardziej efektywną postacią wypoczynku.

Kandydat nr 9 – Krzysztof

Zawód Kierowcy autobusu komunikacji miejskiej pan Krzysztof wykonuje od 10 lat. Każdego dnia zapewnia bezpieczny dojazd do celu wielu mieszkańcom Ostrołęki i jak twierdzi - praca za „kółkiem” daje mu satysfakcję oraz spełnienie zawodowe.

Pan Krzysztof jest wielkim pasjonatem - hodowcą gołębi. W chwili obecnej posiada 40 sztuk ww. ptaków. Jest to pasja, która wymaga mnóstwo zaangażowania i czasu, ale panu Krzysztofowi nie sprawia to żadnego problemu – wręcz odwrotnie - samą przyjemność. Na swojej posesji zbudował piękny gołębnik, o który jak twierdzi - należy nieustannie dbać:  „Gołębnik musi być utrzymany w perfekcyjnej czystości. Ważne jest, aby niemal codziennie dokładnie go wysprzątać oraz zrobić to bardzo ostrożnie, tak by gołębie wysiadujące jaja czy karmiące swe młode nie były niepotrzebnie niepokojone.” Pan Krzysztof z łatwością potrafi określić wiek gołębia oraz jego płeć. Najbardziej fascynujący jest jednak moment rozpoczęcia lotów. Jest to wydarzenie wyczekiwane i podziwiane przez wszystkich prawdziwych pasjonatów gołębi.

Miłośnik Grzybobrania… W czasie gdy w lasach zaczynają pojawiać się grzyby, pan Krzysztof ujawnia swoją kolejną pasję i bardzo chętnie udaje się na grzybobranie. Jak mówi – „Nie ma wówczas nic bardziej cudownego, czy pożądanego jak widok wychylającego spod mchu czy liści łebka prawdziwka, koźlarza, podgrzybka (…)” Nie chodzi tu jednak o sam fakt znajdowania grzybów ale również o frajdę jaką sprawia maszerowanie po lesie, przedzieranie się przez chaszcze po to, by dotrzeć do nieznanych sobie miejsc. Tego rodzaju zajęcie działa relaksująco i sprawia, że człowiek jest bliżej natury.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~wiki , 10:42 09-09-2016,   -
Większość kierowców MZK jest sympatyczna w tej grupie P.Darek i Marcin  .  Ale nie ma mojego ulubionego kierowcy Marka K.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1