2016-09-12T10:56:47+02:00 eOstroleka.pl 10 0 5 2
Ostrołęka,

Plebiscyt na “Najsympatyczniejszego kierowcę autobusu” - sylwetki kandydatów, część III

REKLAMA
REKLAMA
1
4
2
Najlepszy komentarz
~julia , 16:51 12-09-2016,   -
Bardzo dobra
odpowiedz   •   oceń :  
Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce zorganizował plebiscyt na “Najsympatyczniejszego kierowcę autobusu”. Dziś przedstawiamy sylwetki kolejnych kandydatów.

Na swojego ulubionego kierowcę miejskiego autobusu można głosować za pośrednictwem strony internetowej MZK. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu wylosowana zostanie jedna nagroda o wartości 300 zł. Losowanie odbędzie się w dniu 18 września 2016r. podczas 2 Pikniku Rodzinnego pn. „Dzień Bez Samochodu”.

Plebiscyt na „Najsympatyczniejszego kierowcę miejskiego autobusu” trwać będzie w okresie 01.09.2016r. – 14.09.2016. W tym czasie za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie internetowej MZK można oddać głos na jednego spośród 14 wybranych kierowców.

Poniżej przedstawiamy kolejnych kandydatów w plebiscycie:

Kandydat nr 10 – Krzysztof

Kierowcą autobusu jest od 1978 r. tak więc w zawodzie pracuje od 37 lat. Jak twierdzi pan Krzysztof – prawdziwą jego pasją jest właśnie jego praca. Najlepiej czuje się za kierownicą autobusu każdego dnia pokonując wiele kilometrów, aby bezpiecznie dowieźć pasażerów w miejsce docelowe.

Praca jako kierowca autobusu komunikacji miejskiej pomimo tego, że do najłatwiejszych nie należny, daje mu ogromną satysfakcję oraz spełnienie zawodowe. Wolne chwile pan Krzysztof chętnie spędza na swojej działce. Posiada różne odmiany roślin ogrodowych oraz jest specjalistą w zakresie ich pielęgnacji. Jego hobby jest poszukiwanie i zdobywanie coraz to nowych i bardziej nietypowych krzewów i drzew ogrodowych oraz dbanie o ich rozwój. Ze śmiałością można więc powiedzieć, że pan Krzysztof jest prawdziwym przyrodnikiem.

Kolejną z pasji pana Krzysztofa jest podróżowanie. Uwielbia wędrować i odkrywać nieznane. Jak mówi – „Najchętniej udałbym się na wycieczkę dookoła świata – to byłoby coś wspaniałego”. Pan Krzysztof każdy urlop spędza się bardzo aktywnie,  podróżując po kraju bądź też poza jego granicami, ciesząc się pięknem jakie istnieje na świecie.

Kandydat nr 11 – Krzysztof

Paralotniarz, maratończyk, żeglarz - już sam tytuł świadczy o tym, że jest to osoba pełna różnych, cudownych pasji. Największą z nich jest LATANIE PARALOTNIĄ. Od 2002 r. pan Krzysztof posiada Licencjat Pilota Paralotniowego oraz na tą chwilę przeszło 100 udokumentowanych godzin lotu. Jak twierdzi „Sport ten daje człowiekowi spory zastrzyk adrenaliny oraz niezwykłych wrażeń. Sprawia, że człowiek czuje się po prostu szczęśliwy”. Zapytany w jakie miejsca szczególnie lubi latać, bez wahania odpowiada, że nad Ostrołęką oraz co ciekawe – nad bazą MZK Sp. z o.o. gdzie może obserwować autobusy, którymi jeździ na co dzień.

Pan Krzysztof jest także MARATOŃCZYKIEM. Może pochwalić się faktem, iż przebiegł Maraton Warszawski, którego dystans wynosi 42 km. Ponadto, każdego roku bierze udział w organizowanym w Ostrołęce półmaratonie - w tym wypadku o dystansie 21 km. Warto podkreślić, iż nasz pan Krzysztof zdobywa w ww. konkursach liczne medale, z czego jesteśmy bardzo dumni.

To jednak nie koniec pasji pan Krzysztofa. Przygodę z ŻEGLARSTWEM rozpoczął 25 lat temu i tak trwa ona do dziś. Z sentymentem wspomina czasy jak pływał po mazurskich jeziorach łódkami o długości 18 metrów. Później postanowił sam zakupić jacht żaglowy. Marzenie stało się rzeczywistością i pan Krzysztof może pochwalić się pięknym 6 – metrowym jachtem, którym w każde wakacje przemierza mazurskie wody.

W Miejskim Zakładzie Komunikacji Sp. z o.o.   w Ostrołęce pan Krzysztof jest kierowcą autobusu od 7 lat. Codziennie zapewnia bezpieczny transport mieszkańcom naszego miasta, co jak twierdzi sprawia mu ogromną satysfakcję.

Kandydatka nr 12 – Małgorzata

Pani Małgosia jest jedną ze sporej już grupy kobiet, jaka zasila szeregi kierowców autobusów komunikacji miejskiej i dumnie reprezentuje płeć piękną w wykonywanym przez siebie zawodzie. Jej osoba jest kolejnym, żywym dowodem na to, że nie tylko mężczyźni potrafią dobrze jeździć i świetnie czują się "za kółkiem". Choć temat kobiet - kierowców zawsze był kontrowersyjny, tak naprawdę to nie płeć przesądza o tym jak dana osoba porusza się po drogach, a jej umiejętności. Jak głosi stare przysłowie - „Najważniejszy jest łącznik pedałów z kierownicą” przy czym nie ma znaczenia, czy miejsce to zajmie przedstawiciel płci damskiej, czy też męskiej. W sytuacji bowiem, gdy kierowca posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności oraz kocha to co robi, bez względu na to czy jest kobietą czy mężczyzną udowodni, że reprezentuje wysoki poziom.

Jak mówi pani Małgosia - ma wiele szczęścia, ponieważ wykonywany przez nią zawód, stanowi także jej wielką pasję. "Motoryzacja jest naprawdę bardzo ciekawą dziedziną. Wszystko ciągle się rozwija. Silniki, innowacyjne rozwiązania techniczne, elektronika, super karoserie - to wszystko ma swój urok." Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że ruch uliczny to jej żywioł. Jazda autobusem komunikacji miejskiej daje jej wiele radości i satysfakcji. W okresie wakacyjnym podróżowała również po Ostrołęckich Osiedlach jako Kierowca Radosnego Świetlicobusu, gdzie miała stały kontakt z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Praca "za kółkiem" potrafi być więc różnorodna.

Kandydat nr 13 – Marcin

Kierowcą autobusu komunikacji miejskiej pan Marcin jest od 3,5 roku. Jak twierdzi, jest to jego wymarzona praca, ponieważ bardzo dobrze czuje się za „kółkiem” i nareszcie odnalazł zawód, który chciałby wykonywać na stałe.

Po powrocie do domu pan Marcin z ogromną przyjemnością oddaje się swoim dwóm wspaniałym pasjom – wędkarstwu oraz gotowaniu. Kiedy tylko może, pakuje wędkę i odpowiedni osprzęt do samochodu i wyrusza nad wodę. Łowienie ryb sprawia mu wiele przyjemności, działa wyciszająco i relaksująco. Co ciekawe – pan Marcin kocha łowić ryby ale jeść ich nie lubi. Najczęściej po złowieniu wypuszcza je z powrotem do wody.

Kolejną pasją, jaką może pochwalić się pan Marcin jest gotowanie. Jak twierdzi, towarzyszy ona mu od dziecka. W domu to on przygotowuje posiłki – tworzy nowe, wspaniałe dania i zaprasza gości na degustację. Gotowanie jest dla niego pewną formą sztuki, zawsze umożliwia dodanie czegoś od siebie – nie trzeba bowiem być jedynie odtwórcą przepisu. Ważne jest też zaangażowanie, które u pana Marcina zawsze kształtuje się na poziomie 100 %. Jak mówi pan Marcin „Jedzenie musi pobudzać wszystkie zmysły, a więc nie może być tylko smaczne, musi też ładnie wyglądać oraz pachnieć – dopiero gdy połączymy te wszystkie cechy dana potrawa będzie wyjątkowa”.

Kandydat nr 14 – Tadeusz

Zawodowym Kierowcą autobusu komunikacji miejskiej pan Tadeusz jest od 27 lat. Jest osobą zawsze uśmiechniętą, pełną pozytywnej energii oraz kontaktową. Wykonywaną pracę pan Tadeusz lubi m.in. dlatego, że zapewnia stały kontakt z ludźmi.

Wydaje się, że kierowcą autobusu może zostać każdy – nic bardziej mylnego. Jest to dość skomplikowane, kosztowne oraz czasochłonne. Należy przejść odpowiednie badania lekarskie, psychologiczne, ukończyć kurs prawa jazdy kat. D oraz zdać egzamin państwowy. Osoby, które spełniły te warunki i wykonują zawód kierowcy autobusu, również muszą się ciągle dokształcać, tj. co kolejne 5 lat ukończyć szkolenie okresowe oraz przejść okresowo badania lekarskie.

Ponadto, warto zaznaczyć, że aby zostać Kierowcą autobusu trzeba mieć ku temu odpowiedni predyspozycje. Osoba wykonująca ten zawód musi być cierpliwa, rzetelna, punktualna oraz sympatyczna – wówczas będzie pozytywnie odbierana przez Pasażerów i doceniania przez pracodawcę. Ze śmiałością można powiedzieć, że właśnie taką osobą jest nasz pan Tadeusz.
Pan Tadeusz jest również wielkim miłośnikiem gołębi. Posiada całkiem sporą ilość tych ptaków, bowiem aż 30 sztuk. Swój czas wolny poświęca na ich hodowlę. Potrafi rozróżnić płeć i wiek gołębi. Fascynuje go rozwój tych ptaków oraz moment rozpoczęcia lotów. Gołębie to niewielkie ptaki, ale opieka nad nimi daje Panu Tadeuszowi wiele satysfakcji oraz radości.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~julia , 16:51 12-09-2016,   -
Bardzo dobra
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:43 12-09-2016,   -
Remigiusz do roboty !
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1