eOstroleka.pl
Polska,

Plichta odpowiada posłowi PiS: „Michał Tusk sam zgłosił się i przedstawił swoją kandydaturę”

REKLAMA
zdjecie 9637
Marcin Plichta (fot. youtube) Marcin Plichta (fot. youtube)
REKLAMA
zdjecie 9637

Prezes Amber Gold odpowiedział na pytania zadane w ubiegłym tygodniu przez posła Prawa i Sprawiedliwości Marcina Mastalerka. Z odpowiedzi można się dowiedzieć m.in. że Michał Tusk sam zaproponował OLT Express współpracę.

W zeszłym tygodniu Mastalerek wystosował listę 45 pytań do premiera i jego syna a także szefów OLT Express, Amber Gold i gdańskiego Portu Lotniczego. - Prezes Amber Gold jest jedyną osobą, która odpowiedziała na te 45 pytań. Te pytania w większości dotyczyły premiera Donalda Tuska i jego syna. Niestety premier Donald Tusk chowa się i liczy na to, że ta sprawa przycichnie - mówi Mastalerek.

Jak zauważa poseł PiS, z odpowiedzi Plichty wynika, że „syn premiera zdawał sobie sprawę z zastrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego i złej sytuacji finansowej OLT Express”.

W załączonym do odpowiedzi Plichty oświadczeniu można przeczytać, że to Michał Tusk już w styczniu 2012 roku zaproponował zaproponował współpracę z OLT Express bezpośrednio Plichcie i Jarosławowi Frankowskiemu, dyrektorowi zarządzającemu OLT Express.

Otrzymał od nas propozycję pracy, po czym zadzwonił i powiedział, „że po rozmowie z rodziną musi zrezygnować z oferty i wycofać swoje CV”. W marcu 2012 roku Prezes Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o. Pan Tomasz Kloskowski zadzwonił do mnie z propozycją kandydatury fajnego człowieka na stanowisko specjalisty ds. PR, po czym oznajmił mi, że będzie to Michał Tusk - napisał Plichta.

Szef Amber Gold podkreśla, że nieprawdą jest, iż Amber Gold czy OLT Express zabiegało o zatrudnienie Michała Tuska. To Michał Tusk sam zgłosił się i przedstawił swoją kandydaturę. Wydrukowany na łamach „Gazety Wyborczej” wywiad traktuję jako przyjętą linię obrony przez Michała Tuska z obawy na ujawnienie przeze mnie faktu świadczenia usług na rzecz OLT Express podczas konferencji prasowej w dniu 6 sierpnia 2012 roku - dodaje Plichta.

Mastalerek zapowiada, że w związku z milczeniem premiera ws. Amber Gold i udziału w sprawie jego syna zwróci się do niego w formie interpelacji, na którą premier będzie musiał odpowiedzieć.


[źródło: mypis.pl]

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×