eOstroleka.pl
Polska,

Donald Tusk wiedział o kłopotach Amber Gold

REKLAMA
zdjecie 9637
REKLAMA
zdjecie 9637

Jak podaje „Gazeta Polska Codziennie”, Donald Tusk Tusk był informowany przez służby o sytuacji Amber Gold.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Komisja Nadzoru Finansowego miały szczegółowe informacje na temat fatalnej sytuacji Amber Gold oraz OLT Express. Zostały one przekazane premierowi, szefowi MSW oraz ministrowi finansów już na początku roku, jeszcze przed oficjalnym startem lotniczego przewoźnika - dowiedziała się „GPC”.

- To jest jeden wielki skandal. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu złożymy wniosek o informacje premiera Donalda Tuska w tej sprawie - mówi „GPC” Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości chcą także, by aferą Amber Gold zajęła się sejmowa komisja ds. służb specjalnych.

Przypominamy, że z OLT Express, której właścicielem jest Amber Gold, był związany Michał Tusk. Syn premiera pytany przez „Gazetę Wyborczą”, czy ta współpraca była przedmiotem rodzinnej narady, powiedział: „Z ojcem rozmawiałem o tym w czerwcu, gdy już z nimi od trzech miesięcy współpracowałem. Wtedy ojciec wyraźnie powiedział, że mu się to nie podoba, i mówiąc delikatnie, że to było niemądre”.

Już wtedy Donald Tusk wiedział, że w sprawie Amber Gold jest prowadzone prokuratorskie śledztwo i że na czele tej spółki stoi człowiek skazany prawomocnym wyrokiem sądu za oszustwo.

Więcej na ten temat w środowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie.


[źródło: Gazeta Polska Codziennie]

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×