eOstroleka.pl
Polska,

Po ujawnieniu zdjęć Tuska z Milewskim PiS domaga się wyjaśnień

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. mypis.pl fot. mypis.pl
REKLAMA

- Czy minister Gowin, mówiąc o sitwie w Trójmieście, miał na myśli relacje pomiędzy politykami, a sędzią Milewskim? - pytał Mariusz Błaszczak, po zaprezentowaniu zdjęć na których widać kilkakrotne wspólne przebywanie sędziego Milewskiego i premiera Donalda Tuska, na meczu gdańskiej Lechii.

Zdjęcia, które pokazały media, pochodzą z trybuny VIP stadionu Lechii Gdańsk przy ulicy Sportowej, gdzie Lechia grała przed przeprowadzką na PGE Arenę. Na zdjęciach w otoczeniu Donalda Tuska, widać sędziego Ryszarda Milewskiego, który zasłynął po prowokacji wykonanej przez dziennikarza „Gazety Polskiej Codziennie”, z próby podporządkowania się dyspozycji, które miały pochodzić z Kancelarii Premiera. Prezes gdańskiego sądu okręgowego w Gdańsku został już negatywnie oceniony przez Krajową Radę Sądownictwa, co otworzyło drogę ministrowi Gowinowi do jego zwolnienia. Na jednym ze zdjęć widać, że obaj panowie (premier Donald Tusk i sędzia Ryszard Milewski) przybijają sobie „piątkę”.

- Być może premier Tusk powie, że to przypadek, że sędzia Milewski siedział kilkakrotnie obok niego na meczu, że podawał mu rękę, że przybijał „piątkę”, ale uważamy, że dobrze by było, żeby to powiedział pod przysięgą. Pod odpowiedzialnością związaną kodeksem karnym, podczas przesłuchania przed komisją śledczą - powiedział Mariusz Błaszczak, informując że ponawia wniosek o zwołanie komisji śledczej w sprawie Amber Gold i innych związanych z nią afer.

Są informacje, że powstaje właśnie stowarzyszenie osób skrzywdzonych przez Amber Gold, według Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS państwo powinno wyjaśnić, jak mogło dojść do takiego zaniedbania ze strony państwa.

- Komisja śledcza musi powstać, i sitwa, o której mówił minister Gowin, musi zostać pokazana - zakończył Błaszczak.


[źródło: mypis.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×