eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Podpisy zamiast manifestacji przeciwko uchodźcom

REKLAMA
Manifestacja przeciwko uchodźcom organizowana już była w Ostrołęce (fot. eOstroleka.pl)Manifestacja przeciwko uchodźcom organizowana już była w Ostrołęce (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA

Manifestacja przeciwko przyjmowaniu uchodźców na teren gminy Olszewo-Borki nie doszła do skutku. Zamiast niej, przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej zebrali blisko pół tysiąca podpisów i złożyli petycję w Urzędzie Gminy. Czy powstrzyma to wójta Krzysztofa Szewczyka przed realizacją kontrowersyjnego pomysłu?

Przypomnijmy, wójt gminy Olszewo-Borki odpowiedział pozytywnie (byłemu już) wojewodzie Jackowi Kozłowskiemu na pytanie, czy gmina jest w stanie przyjąć imigrantów z obszarów obcych kulturowo oraz religijnie. Przykładowo, ten sam wniosek stanowczo odrzucił prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski. Decyzja wójta nie spotkała się z pozytywnym odzewem mieszkańców, którzy zwrócili się o pomoc do środowisk narodowych.

zdjecie 300
- Wójt gminy Olszewo-Borki wpadł na pomysł przyjęcia imigrantów na teren gminy. Ostatnio znany głównie z utrudniania dostępu do edukacji i prób zamykania małych szkół na terenie gminy Krzysztof Szewczyk ogłosił swą decyzję bez konsultacji z Radą Gminy. Oburzeni mieszkańcy poinformowali mazowieckie środowisko narodowe. Zainicjowaliśmy więc zbiórkę podpisów mieszkańców przeciwko przyjęciu uchodźców - czytamy na stronie internetowej Młodzieży Wszechpolskiej.

Decyzja o przyjęciu uchodźców miała zapaść na obradach Rady Gminy 30 grudnia. Okazało się jednak, że ten punkt obrad nie znalazł się w programie sesji. Być może przestraszono się zapowiedzi Młodzieży Wszechpolskiej - organizacja zapowiadała ogromną manifestację pod Urzędem Gminy, udział w niej miało wziąć nawet kilkaset osób. Ostatecznie jednak protest został odwołany, a zamiast tego w okresie świątecznym przeprowadzono zbiórkę podpisów pod petycją o nieprzyjmowaniu uchodźców. Pod wnioskiem podpisało się około 500 osób, a podpisy zostały złożone 29 grudnia w Urzędzie Gminy przez prezesa ostrołęckiej Młodzieży Wszechpolskiej Mateusza Bałazego.

Młodzież Wszechpolska zapowiada, że na terenie Olszewo-Borek przeprowadzone zostaną akcje informacyjne w postaci rozdawania ulotek. Jak widać, jest to więc nie koniec działań w kwestii uchodźców. Temat z pewnością powróci w kolejnych doniesieniach medialnych oraz na następnych sesjach Rady Gminy.

REKLAMA
zdjecie 7506
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×