2016-05-19T13:23:49+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Podsumowanie konkursu „Bliżej siebie – dalej od uzależnień” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2413
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Wczoraj w Wachu odbyło się oficjalne podsumowanie gminnego konkursu „Bliżej siebie – dalej od uzależnień”. Konkurs o tematyce związanej z profilaktyką i bezpieczeństwem skierowany był do uczniów szkół z gminy Kadzidło.

W spotkaniu uczestniczyli zarówno uczniowie klasy VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum. Celem prelekcji było omówienie zagrożeń czyhających na młodzież w okresie wakacyjnym np. w wodzie, na drodze, w domu, w Internecie.

- Funkcjonariusze zwrócili uwagę uczniów na zagrożenia płynące z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalania ognisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach. Ze względu na wzmożoną częstotliwość korzystania w tym okresie z rowerów, motorowerów zaznaczono jak niezwykle ważna jest odpowiednia widoczność pieszego, bądź rowerzysty i motorowerzysty na drodze. Przypomniano, że nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego może być przyczyną wypadku. Również rodzice w trosce o bezpieczeństwo swoich pociech powinni zadbać o odpowiednie wyposażenie roweru. Policjanci przypomnieli uczniom o tym jak zachować się w sytuacjach trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi, które dzieci znają. W czasie spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, na które uzyskali zadowalające ich odpowiedzi, sami również perfekcyjnie odpowiadali na zadawane przez policjantkę pytania – mówi asp. Bożena Piersa z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W dalszej części spotkania uczniowie obejrzeli przedstawienie profilaktyczne „Literatura w walce z nałogami” przygotowane i zaprezentowane przez uczniów z Chudka. Przedstawienie pokazało jak używki mogą zniszczyć życie, na przykładach z twórczości literackiej. Uwieńczeniem spotkania było rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów dla uczestników konkursu plastycznego.

Podczas spotkania nie pominięto także najmłodszych uczniów kadzidlańskich szkół. Ich bezpieczeństwo w czasie wakacji jest tak samo ważne. Rozmawiając z uczniami asp. Bożena Piersa przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa.

REKLAMA
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×