eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policyjna akcja „Pocztówka z drogi” rozpoczęta [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1179
fot. KMP Ostrołękafot. KMP Ostrołęka
REKLAMA

Konferencją prasową w Urzędzie Miasta rozpoczęła się kolejna akcja profilaktyczna ostrołęckiej policji. "Pocztówka z drogi" ma być kontrowersyjna, szokować i zwracać uwagę na to, jakie mogą być skutki brawurowej jazdy.

Akcja będzie trwała przez najbliższe klika miesięcy. W okresach ważnych świąt (np. Wszystkich Świętych czy Bożego Narodzenia), kiedy natężenie ruchu na drogach znacząco wzrasta. Policjanci podczas zatrzymania wraz z mandatem będą wręczać specjalną "pocztówkę", na której znajdzie się zdjęcie z prawdziwego wypadku.

- Kampania nawiązuje do poprzednich działań organizowanych przez ostrołęcka policję - mówił podczas konferencji komendant Stanisław Szcześniak. - Były to akcje: "Widzisz mnie - zwolnij" oraz "Krzyże Kurpiowszczyzny". Wywołały one pozytywne efekty, ale my nadal będziemy napominać i karać ludzi łamiących przepisy ruchu drogowego.

Pocztówka dla niektórych może być kontrowersyjna, ale taki jest cel kampanii - zmusić do rozmowy o bezpieczeństwie. Na każdej znajduje się zdjęcie z wypadku śmiertelnego z naszego powiatu. Wypadku w którym ginęli ludzie, nawet ci, którzy mimo przestrzegania przepisów na swojej drodze spotkali kierowców, którzy tych przepisów nie szanowali.

- Jeżeli przez te zdjęcia uratujemy choćby jedno życie, to uważam, że warto się w tę akcję angażować - podkreślał w rozmowie z dziennikarzami Janusz Kotowski.

Przez cały okres trwania akcji policjanci rozdadzą ponad 2000 pocztówek.

Organizatorami akcji są:
-Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
-Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski
-Urząd Miasta Ostrołęka
-UNIQA Ubezpieczenia, przedstawicielstwo w Ostrołęce i Pan Wiesław
Gawek
-Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
-GNATOWSKI- zakład poligraficzny i Pan Artur Gnatowski


J. Pych

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×