eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Policyjny pościg jak z filmu sensacyjnego w Kadzidle

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Zuchwały złodziej ukradł dostawczego vw na oczach jego właściciela. Ten w akcie desperacji wskoczył na „pakę” auta usiłując zatrzymać złodzieja. W pościg za sprawcą kradzieży ruszyli świadkowie zdarzenia, później dołączyli także policjanci.

Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się w czwartkowy poranek w Kadzidle. Około godziny 6:00 rano 32-letni i, jak się okazało kompletnie pijany mężczyzna, wykorzystując chwilę nieuwagi właściciela dostawczego vw, wskoczył za kierownicę pojazdu i zaczął uciekać. Właściciel widząc, że ktoś usiłuje ukraść mu auto, wskoczył „na pakę”. Trzymając się burty przejechał kilka kilometrów. Mężczyzna spadał jednak z pojazdu przed Dylewem.

W pościg za złodziejem ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy poinformowali także dyżurnego policji. Ten na miejsce skierował patrole.

- Oprócz policjantów z Kadzidła udali się także policjanci z Baranowa i Ostrołęki odcinając drogi ucieczki sprawcy. Ten porzucił pojazd w Olszewce, dalej uciekał pieszo przez las. Do działań poszukiwawczych kierowano kolejne patrole. Do policjantów napływały nowe informacje. Wynikało z nich, że sprawca ucieka w kierunku gminy Olszewo-Borki. Ostatecznie to policjanci ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 32 letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, co więcej posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2025 roku. Najpoważniejszy zarzut jaki może usłyszeć będzie dotyczył jednak kradzieży pojazdu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle – poinformował nas podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Na słowa uznania zasługują także świadkowie zdarzenia. Ich reakcja miała duży wpływ na koordynację działań policjantów, a co za tym idzie zatrzymanie sprawcy kradzieży.

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×