zdjecie 5390
zdjecie 5390
2019-01-11T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Polityk PiS z Jastrzębia-Zdroju krytycznie o finansowaniu Ostrołęki C. Było gorąco!

REKLAMA
Zdjęcie główneProtest związkowców z JSW, fot. facebook.com/piotr.szereda.1
REKLAMA
1
1
25

W ostatnich dniach w Jastrzębiu-Zdroju mówiło się głównie o... Ostrołęce. A konkretnie - o elektrowni Ostrołęka C. Jedna z gazet ujawniła, że ministerstwo chce przeznaczyć 1,5 mld zł z funduszu Jastrzębskiej Spółki Węglowej na budowę elektrowni. Protestowali związkowcy, a także miejscowi radni, na czele z przewodniczącym rady miasta.

Jak napisał "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Energii miało planować wydanie 1,5 mld zł z Funduszu Stabilizacyjnego JSW do sfinansowania budowy bloku elektrowni Ostrołęka C. Wzbudziło to oburzenie związkowców z JSW, którzy rozpoczęli aktywny protest. Lokalni politycy również stanęli murem za spółką.

- Rząd RP wielokrotnie zapowiadał poprawę zarządzania JSW S.A. Głównym elementem miało być właśnie prawidłowe i oszczędne zarządzanie środkami finansowymi firmy, dzięki któremu JSW S.A. ma lepiej radzić sobie z ewentualnymi przyszłymi problemami. Gromadzone środki pieniężne miały być inwestowane w mało ryzykowne instrumenty finansowe, bowiem jego celem nie było zarabianie, a przechowywanie gotówki na bessę i inwestycje tak potrzebne dla rozwoju firmy - pisze Piotr Szereda, przewodniczący rady miasta Jastrzębie-Zdrój z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Szereda sprzeciwiał się także zapowiadanemu rzekomemu odwołaniu prezesa JSW Daniela Ozona. Dodał także wprost: z funduszu JSW nie powinno się finansować Ostrołęki C.

- Zakusy obecnego rządu RP dotyczące sfinansowania Ostrołęki z tych pieniędzy kompletnie nie pasuje do tych podstawowych założeń (...) Ostrołęka nie jest miejscem, w które powinny być angażowane pieniądze z funduszu założonego przez JSW. W obecnej sytuacji odwoływanie głównego autora stabilizacji i rozwoju JSW S.A. może spowodować nieprzewidywalne implikacje - dodał polityk PiS z Jastrzębia. Ostatecznie Daniel Ozon zachował swoje stanowisko.

Jednak decyzją rady nadzorczej stanowiska stracili wiceprezes JSW ds. strategii i rozwoju Artur Dyczko oraz wiceprezes ds. handlu Jolanta Gruszka. Według informacji związkowców, którzy pojawili się dziś w liczbie około 200, by aktywnie protestować podczas obrad rady nadzorczej, w planie było także odwołanie wiceprezesa ds. technicznych Tomasza Śledzia, co jednak nie nastąpiło.

Czy pieniądze z JSW trafią do Ostrołęki? Informację podaną przez "Dziennik Gazetę Prawną" zdementował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Odnosząc się do pojawiających się w mediach informacji o potencjalnym zaangażowaniu JSW w projekt budowy bloku energetycznego Ostrołęka C zwracam uwagę, że jest to niemożliwe - skwitował.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×